Program zdrowia komórkowego

Autor: 
Jan Pokrywka

Problem zdrowia organizmu rozstrzyga się w jego milionach komórek. Zachodzące w nich biochemiczne procesy metaboliczne wymagają odpowiedniej ilości witamin, mikroelementów i aminokwasów. Bez nich organizm nie jest w stanie wyprodukować samodzielnie wystarczającej ilości składników odżywczych źródłem których jest codzienna dieta.
Jednak dzisiejsze pożywienie jest zbyt ubogie w składniki odżywcze, koniecznym jest więc uzupełnianie diety tzw. suplementami. Tezy te znajdują się w opracowanym przez dr Ratha Programie Zdrowia Komórkowego.
Matthias Rath to niemiecki lekarz, naukowiec i działacz społeczny, który do 1994 r. był asystentem dwukrotnego noblisty, prof. Linusa Paulinga, a po jego śmierci - następcą w Instytucie Medycyny Komórkowej w Silicon Valley, w Kalifornii. Co ważniejsze dla nas, założył Koalicję w Obronie Zdrowia swojego imienia.
Koalicja to organizacja społeczną, której celem jest prawo do zdrowia i ratowanie życia poprzez budowę nowego systemu opieki zdrowotnej. Środkiem do celu jest eliminacja chorób przez zapobieganie im, a sprowadzając rzecz do konkretu – przez informacje i edukację co do źródeł chorób i sposobów naturalnego leczenia. Nowy system opieki zdrowotnej oparty jest na stosowaniu skutecznych i pozbawionych działań ubocznych środków naturalnych.
„Musimy zdać sobie sprawę – czytamy w programie - że choroby są źródłem ogromnych zysków dla wielu gałęzi przemysłowych, których istnienie i dochody zależą od występowania i ekspansji chorób. Przemysł farmaceutyczny - światowy monopolista w dziedzinie zdrowia - obiecuje zdrowie, tymczasem jego zyski zależą od rynku chorób. Dlatego też nie jest niespodzianką, że około 80 % leków farmaceutycznych nie eliminuje przyczyn chorób, tylko
w najlepszym razie ich symptomy.
Ponieważ leki farmaceutyczne oparte na patentach są chemicznymi substancjami, powodują one wiele niepożądanych skutków ubocznych i stają się źródłem nowych chorób, a w związku z tym są źródłem dodatkowych zysków dla tego przemysłu. By chronić swoje interesy finansowe na skalę światową przemysł farmaceutyczny rozciąga swoje wpływy na wiele gałęzi naszego życia: medycynę, media, system ubezpieczeniowy, prawny, jak również poprzez polityczne lobby.”
Tymczasem wyniki badań dr Ratha pokazują, że właściwie zbilansowana i bogata w witaminy i inne składniki dieta uodpornia organizm i zapobiega większości chorób.
Obecnie Fundacja prowadzi akcję przeciwko wprowadzeniu w życie dyrektyw Unii Europejskiej ograniczenia dostępu do medycyny naturalnej, ziołolecznictw itp.
Chodzi o przeprowadzenie referendum w sprawie medycyny naturalnej w krajach członkowskich, do czego konieczne jest zdobycie miliona podpisów pod petycją z żądaniem natychmiastowego przeprowadzenia przez Unię takiego głosowania. Można to zrobić klikając odpowiednią ikonę na internetowej stronie Koalicji.
Przy okazji dr Rath obala kilka funkcjonujących mitów ustalających np. górną wartość dawki niektórych witamin.
Ale o tym za tydzień.

Wydania: