Muzyczny styczeń w Państwowej Szkole Muzycznej I st w Bystrzycy Kłodzkiej

Autor: 
Aleksandra Tarchała

Był to naprawdę ciekawy i bogaty w wydarzenia miesiąc w PSM I st. w Bystrzycy Kł. Poprzedzony wieloma dniami ćwiczeń i przygotowań, przyniósł wspaniałe efekty pracy uczniów i nauczycieli szkoły. Rozpoczął się KONCERTEM KARNAWAŁOWYM, w którym soliści i zespoły w różnych składach instrumentalnych zabawiali publiczność muzyką „lekką, łatwą i przyjemną”. W sali koncertowej rozbrzmiały więc różne tańce, czardasze, melodie znane i lubiane, a także kolędy w wykonaniu Chóru i Dziewczęcego Zespołu Wokalnego pod dyrekcją pani Renaty Fiałkowskiej-Dumy i Dużego Zespołu Skrzypcowego przygotowanego przez pp.Golińskich. Finałem wieczoru był występ zespołu instrumentalnego którego skład stanowili nauczyciele szkoły: Agnieszka Golińska, Barbara Biel, Aleksandra Tarchała, Waldemar Goliński, Bożena Adamska, Elżbieta Malinowska, a także zaproszeni goście - wieloletni nauczyciele i przyjaciele szkoły: pan Lesław Błażej i były dyrektor szkoły pan Wiesław Dubiel. Zespół wykonał wiązankę walców z operetki „Wesoła wdówka” F.Lehara oraz dwie polki i walc „Nad pięknym, modrym Dunajem” Johanna Straussa. Zakończył koncert „Marszem Radeckiego” tegoż kompozytora, wywołując oklaski i aplauz publiczności.
Już dwa dni później tj.16 stycznia bawiliśmy się wspaniale, prawdziwe „tańce, hulanki, swawole…” miały miejsce na BALU u ARTYSTÓW w Zamku w Międzylesiu. W pięknej nastrojowej sali tańczyliśmy do muzyki prezentowanej przez pana Tadeusza Piotrowskiego, panią Barbarę Pietrzak oraz pana Kazimierza Jankowskiego. W przerwach, gości zabawiali gospodarze wieczoru – nauczyciele naszej szkoły wykonując solo i w różnych układach zespołowych utwory, najczęściej znane i lubiane np. polki i walce J.Straussa czy F.Lehara. Dochód z balu zasilił konto Fundacji na rzecz rozwoju PSM w Bystrzycy Kł.
Następny tydzień był równie ciekawy w wydarzenia: 21 stycznia wystąpili w sali koncertowej uczniowie naszej szkoły w POPISIE podsumowującym
I półrocze nauki br. szkolnego. Uczniowie: Natalia Bogdańska, Przemysław Borszowski, Magdalena Zwoleń, Natalia Hajduk, Aleksandra Kałuża, Sandra Rymarska, Oliwia Rodziewicz, Natalia Olczak, Joanna Budnik, Krzysztof Kruk, Jakub Macutkiewicz, Kornel Patynko, Maja Tomala, trio fletowe: Maja Dębska, Alicja Grelak i Krystyna Zasępa oraz kwartet skrzypcowy w składzie: Agata Kowalczewska, Agnieszka Kurzajewska, Ewa Chudzicka i Michał Bień, zaprezentowali wysoki poziom wykonywanych utworów będący efektem ich ciężkiej
i systematycznej pracy.
23 stycznia był prawdziwym dniem triumfu p. Renaty Fiałkowskiej-Dumy a dzięki niej i naszej szkoły, bowiem
w tym dniu wraz z Chórem Dziecięcym i Dziewczęcym Zespołem Wokalnym zdobyła I m.– ZŁOTEGO ANIOŁA w konkursie chórów na XI DOLNOŚLĄSKIM KOLĘDOWANIU w Świdnicy. Serdecznie gratulujemy!

Wydania: