Spotkanie Noworoczne Gminy Nowa Ruda

Autor: 
Jagoda Żerko

25 stycznia 2010 roku w Pensjonacie Nerisa w Bartnicy odbyło się spotkanie noworoczne organizowane przez Wójta Gminy Nowa Ruda. Jak co roku zebrali się wszyscy liczący się w Gminie mieszkańcy: od sołtysów, dyrektorów szkół, właścicieli największych firm działających w naszym rejonie, księży, po przedstawicieli prasy, by wspólnie podsumować miniony rok 2009.
O oprawę artystyczną zadbała młodzież z Gimnazjum nr 1 w Jugowie. Jasełka, które przedstawili wywołały na wszyskich twarzach ogromny uś-miech. Humorystyczne przedstawienie współczesnych realiów połączonych z tradycyjnym sposobem patrzenia na Boże Narodzenie wprowadziło wszyskich w wyśmienity humor, a wokal jednej z uczennic, która swoją piękną barwą i mocnym głosem wykonała polskie i amerykańskie kolędy, przeniosła wszystkich zebranych w świąteczną atmosferę.
Na spotkaniu noworocznym oczywiście był także przeznaczony czas na podsumowanie ubiegłego roku. Wójt mówił o przedsięwzięciach, które udało się Gminie rozpocząć, zakończyć, czy zdobyć na ich realizację środki. Była tu mowa o placach zabaw odremontowanych w centrach wsi, remontach szkół, czy choćby rozpoczęciu budowy wodociągu na Bieganowie. Głos zabierali także zaproszeni przez Wójta goście, m.in. posłanka Monika Wielichowska, Komendant Straży Pożarnej, czy Policji. Do oficjalnej części spotkania można także zaliczyć nadanie orderu Przyjaciela Gminy Nowa Ruda, które odbyło się dość nietypowo. Na skórze położonej na środku sali odznaczony przyklękał, a mężczyzna ubrany w strój rycerza pasował go na przyjaciela Nowej Rudy. W nagrodę “nominowany” dostawał zegar symbolizujący okręg sowiogórski i akt nadania wyróżnienia. Po oficjalnej części właściciele pensjonatu ugościli nas wspaniałym jedzeniem. Następne takie spotkanie zapewne za rok, także do zobaczenia.

Wydania: