VI Dni Otwarte Funduszy Europejskich

VI Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 10-11 maja. Bezpłatne zwiedzanie średniowiecznych baszt w godz. 10:00-16:45.
Baszta Rycerska, Baszta Kłodzka i Brama Wodna są elementami XIV-wiecznych fortyfikacji miejskich i stanowią wyjątkową atrakcję Bystrzycy Kłodzkiej. Można z nich podziwiać panoramę miasta,zapoznać się z XVIII - wieczną zabudową miasta przedstawioną w formie makiety historycznej, zapoznać się z historią rozwoju Bystrzycy na przestrzeni wieków, a także zobaczyć ufundowane w 1843 r. przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV dzwony znajdujące się w Baszcie Rycerskiej.
Specyfika średniowiecznych baszt wkomponowanych w system fortyfikacji miejskich stwarza niepowtarzalny klimat i atmosferę miasta. Dzięki poczynionym inwestycjom w ostatnich latach jest to jedno z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska, którego bogata historia i kultura jest efektem przewijania się przez wieki różnych narodowości, wyznań i tradycji.
Baszta Rycerska, Baszta Kłodzka, Brama Wodna: od maja do września udostępniane są od poniedziałku do soboty w godz. 10:00 -16:45, w lipcu i sierpniu w niedzielę w godz. 10:00 -16:45.