Teatr Tańca - „Kepler 22b”

Teatr Tańca - „Kepler 22b”

15.10, godz.19.00 Teatr Tańca B’cause Dance Company „Kepler 22b” - spektakl w ramach programu Teatr Polska w Kłodzkim Ośrodku Kultury
B’cause Dance Company to teatr tańca współczesnego, którego celem jest tworzenie spektakli na najwyższym poziomie tanecznym i artystycznym, jednocześnie poruszając tematy aktualne, ważne i warte komentowania.
Wierzymy, że taniec jako język międzynarodowy jest najbardziej szczerym sposobem wyrazu, który w prosty sposób może oddać nawet najbardziej złożone emocje i relacje.
Misją B’cause Dance Company jest artystyczne angażowanie się w najważniejsze sprawy dzisiejszego społeczeństwa i nieustanne inspirowanie ludzi, aby uczynić świat lepszym.
„Kepler22b”
Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę „Kepler 22b”.To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie - ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka?
Scenografia i reżyseria światła: Artur Wytrykus
Muzyka: ATMO Music Productions
Choreografia: Bartek Woszczyński
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Projekt materiałów graficznych: Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Koordynacja projektu: Urszula Woszczyńska
Obsada: Anna Banasik, Michał Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska