Rzecz o macierzyństwie

Rzecz o macierzyństwie

DO GÓRY NOGAMI - RZECZ O MACIERZYŃSTWIE / Teatr RAZY DWA w Bystrzycy Kłodzkiej
Od pierwszego dnia zmienia się totalnie wszystko i przewraca się do góry nogami...zmieniają się smaki, gusta, wyostrzają smaki, występują wcześniej nieznane zachcianki. Zostaniesz mamą! I co teraz?
Macierzyństwo jest rzeczą piękną, ale i trudną jednocześnie, a także nie ma recepty na nie. To jest nowa rola, do której nie da się przygotować. Nie ma skryptu na to „jak być dobrą mamą”, bo nie ma dwóch takich samych ciąż, nie ma dwóch takich samych porodów. Macierzyństwo to nieskończona droga oraz podróż w nieznane - nie wiesz co cię spotka. Każda kobieta stając się mamą idzie swoją drogą. A co podczas tej drogi może się wydarzyć?
Spektakl "Do góry nogami - rzecz o macierzyństwie" to zabawna, autentyczna ale i szczera opowieść o macierzyństwie, z którą każdy może skonfrontować własne wyobrażenia i doświadczenia.
Scenariusz powstał na podstawie wypowiedzi 27 Mam z całej Polski, które podzieliły się historiami ze swojego macierzyństwa. Proces powstawania spektaklu trwał równe 9 miesięcy... Przypadek?
Czas trwania spektaklu: 60 minut.
Spektakl został dofinansowany z grantu Stowarzyszenie Odra-Niemen, ze środków programu NOWEFIO, przekazanych przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Prapremiera: 28.09.2023, godz. 18:00, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej.
Twórcy:
Ilustracje, animacje: Barbara Pawłowska
Teksty piosenek, muzyka: Inka Music
Współprodukcja muzyczna: Marcin Oliński
Obsada:
Adriana Krywulec, Ewelina Sowiak, Paulina Kajdanowicz
Koncepcja, pomysł, reżyseria, scenariusz: Paulina Kajdanowicz