FESTIWAL PSTRĄGA

FESTIWAL PSTRĄGA

10.06, godz. 12.00 FESTIWAL PSTRĄGA; miejsce: Kłodzki Skwer Kultury/Plac Miast Partnerskich, wstęp wolny
Tegoroczny Festiwal Pstrąga - duża impreza kulinarno-rekreacyjna - w tym roku odbędzie się na terenie Placu Miast Partnerskich. Przy jej organizacji pomoże gmina miejska Kłodzko, powiat kłodzki i Kłodzki Ośrodek Kultury i już możemy napisać, że 10 czerwca obok średniowiecznego mostu nad Młynówką na pewno nie powieje nudą.
Wydarzenie poprzedzi przejście korowodu na trasie: fontanna przy ratuszu - plac nad Młynówką. Wcześniej, przy pręgierzu zostanie pokazana scenka nawiązująca do festiwalu - informuje Waldemar Załuski, właściciel największej w Polsce patelni plenerowej. - Natomiast sam plac zostanie zamieniony w tym dniu na jeden wielki kłodzki targ rybny zdominowany nie tylko handlem i kulinariami, ale propozycjami kulturalnymi.
W programie m. in. live cooking z udziałem Jana Kuronia, inscenizacja historyczna, eco jarmark produktów regionalnych, degustacja smażonego pstrąga z największej w Polsce „Patelni&Brytfanny” plenerowej, prezentacje wokalne i kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy, quizy, animacje plastyczne, koncert Projekt Volodia