marzec 2021

Wykonawcy koncertu: Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis (Kłodzko); Chór Piu Mosso (Wrocław), Chór Noster (Goraj), Żeński Zespół Wokalny Katedry Muzyki AJD (Częstochowa), Grupa Magnis (Kłodzko).
Akompaniament: Natalia Figiel-Foltan - fortepian,
Adam Łoniewski - słowo wiążące
Dyrygenci: Katarzyna Mąka, Dominik Jarocki, Diana Adamska, Przemysław Jeziorowski.
27 marca 2021 (sobota), godz. 19.00
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodzku, wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona(wejściówki do odbioru w Butiku Metafora-ul. Grottgera 1, Kłodzko). Obowiązuje reżim sanitarny.

ZMIANA TERMINU: PIĄTEK 19.03. godz. 18.00 XIX Dzień Akordeonu – muzyczne niespodzianki. Koncert: Amalgalis Duo, Art. Acc Duo
Bilety: 29 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu, do nabycia w kasie KOK, biletyna.pl

Wystawa prac bystrzyczanina Mieczysława Barszczewskiego, którego przygoda ze sztuką zaczęła się w latach 80-tych od rzeźbienia w drewnie lipowym. W krótkim jednak czasie, przez przypadek przeczytana książka poświęcona malarstwu i grafice, zainspirowała go do malowania. Na początku powstawały grafiki, a po kilku latach również obrazy wykonane techniką olejną. Dominującymi motywami w malarstwie Mieczysława Barszczewskiego są tematy religijne, ale w jego twórczości przewijają się też tematy świeckie – chociażby widoki Bystrzycy Kłodzkiej.
Od Autora

14 marca (niedziela) o godz. 15.00 po kilkumiesięcznej przerwie pandemicznej wznawia działalność Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Zapraszamy na otwarcie monumentalnej i niezwykle ciekawej wystawy plastycznej pt. „Aleksander Kozera. Malarstwo”, która przyjechała do nas prosto ze śląskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jak zwykle w Centrum – będzie okazja do pogadania w miłym towarzystwie przy szklance herbaty i nie tylko. Maseczki – zalecane.
Janusz Laska

Zapraszamy do lektury kolejnego, trzeciego w tym roku, wydania "BRAMY". W tym numerze także dodatek medyczny! A poza tym felietony, relacje z aktualnych wydarzeń, opowiadanie, różne informacje dot. historii Ziemi Kłodzkiej..