listopad 2015

Jeśli książka zaczyna się od tezy, że wszyscy jesteśmy uzależnieni, czy to indywidualnie czy jako społeczeństwo, ba, nawet jako ludzkość w ogóle, to taka myśl może zafrapować. Nie tylko przebić się marketingowo. Najpierw jednak pojawia się w nas odrobina oburzenia: mnie to nie dotyczy, nie jestem od niczego uzależniony, to nie o mnie. Tak na początek. Za chwilę jednak trochę (z czasem coraz więcej) racji autorowi przyznajemy. A ten autor to Richard Rohr, franciszkanin od lat medytujący nad stanem i rodzajami wiary wierzących i niewiary niewierzących.

Idea festiwalu poświęconego jednej z najbardziej znanych gwiazd Ziemi Kłodzkiej Violetcie Villas dojrzewała w Polsce od kilku lat. Wielka Diva sceny polskiej, która koncertowała z największymi artystami muzyki rozrywkowej swoich czasów, ostatnie sukcesy sceniczne triumfowała przez 12 lat po powrocie do Lewina Kłodzkiego z duetem Maciej i Bartłomiej Kieres (fortepian i kontrabas).

6 grudnia godz. 16.00 projekcja bajek świątecznych - zapraszamy.

Już w najbliższy piątek 4 grudnia w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z wybitnym reżyserem KAZIMIERZEM KUTZEM oraz znaną aktorką BARBARĄ KRAFFTÓWNĄ! Z tej okazji Bystrzycę odwiedzi także znany i bardzo ceniony na polskiej scenie muzycznej, pochodzący z Bystrzycy Kłodzkiej Artur Chamski.
Spotkanie tak wybitnych osobowości świata filmu i muzyki stanowi inaugurację bystrzyckiej KRYSZTAŁOWEJ ALEI GWIAZD.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Galerii Twierdza przygotowała wiele świątecznych atrakcji dla mieszkańców Kłodzka.
W niedzielę, 13 grudnia w godzinach 13.00-17.00 Galeria zaprasza klientów na wyjątkowy, świąteczny pokaz kulinarny. Pyszne, słodkie ciasteczka pieczone będą na miejscu i rozdawane wszystkim chętnym.
Do rozdania przygotowanych będzie ponad 500 sztuk ciasteczek!

Tytuł książki może przyciągać. Wiadomo. Tytuł może mylić. Też wiadomo. Ale żeby łączył oba przypadki to już zdarza się nieczęsto. Tak ma się rzecz z książką Joanny Mielewczyk "Seks. Pozycja dla praktykujących". Przyciąga, bo temat ważny, a dodatkowo zawsze nośny i interesujący. Z drugiej strony myli, bo to nie jest książka - praktyczny poradnik. To coś znacznie więcej. Nasza seksualność została w niej przedstawiona jako dziedzina ważna, podstawowa, a jeśli mądrze traktowana, to po prostu głęboko humanistyczna.

Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 20 listopada 2015 r. odszedł od nas Marian Półtoranos, reżyser, twórca wielu nagrodzonych monodramów, pedagog, poeta, pisarz, wieloletni dyrektor, animator kultury, twórca Festiwalu Teatralnego Zderzenie, Teatru KO-Ku, klas teatralnych w kłodzkim liceum, ale przede wszystkim człowiek o sercu zawsze otwartym dla innych i przyjaciel wielu.

Żona z synem, rodzina i przyjaciele

Od 25 listopada br. na ulicach Ogrodowej i Drzymały od skrzyżowania z ul. Korytowską do skrzyżowania z ul. Świętego Wojciecha obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Na ulicę Ogrodową będzie się wjeżdżać wyłącznie od ul. Korytowskiej.
Zmiana przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo pieszych. Ponadto na ulicach wyznaczone zostaną pasy postojowe.
– Wprowadzenie nowej organizacji ruchu pozwala na stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych, będzie ich około trzydziestu – mówi burmistrz Kłodzka M. Piszko.

Działki budowlane od 17 zł/m2 na nowo powstającym osiedlu domków jednorodzinnych w Szczytnej
Tel. 606 805 050 • 660 461 032 • 602 624 137