grudzień 2014

Nowy Rok w Polanicy-Zdroju przywitamy w Teatrze Zdrojowym Galą Operowo-Operetkową. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. 1 stycznia 2015, godz. 19:30 - Polanica Zdrój, Teatr Zdrojowy. Bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu).

Koncert w Stroniu Śląskim - zapraszamy 27 grudnia 2014 r. o godz. 19.00 (Cetik).

Zamienię lokal w Kłodzku(obręb Rynku) - 64 m2 (I piętro)na mniejsze (ok. 30 m2) z sanitariatami w obrębie śródmieścia. Tel. 798 430 424.

Pilnie sprzedam mieszkanie w starym budownictwie w Kłodzku, ok. 40 m2 (do remontu). Tel. 508 996 148.

Miasteczko medyczne w Galerii

Autor: 
inf. M. Zilbert
miasteczko-senior.jpg

Starostwo Powiatowe w Kłodzku wspólnie z Galerią Twierdza i Centrum Medycznym SALUS już po raz kolejny zorganizowało miasteczko medyczne dla seniorów.
W ramach tej prozdrowotnej imprezy, która odbyła się 11 października br., można było zbadać swoje ciśnienie, wzrok, zrobić EKG, skorzystać z porad kosmetycznych, konsultacji Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta i ZUS-u, a także obejrzeć pokazy ćwiczeń dedykowanych seniorom. Odbył się również konkurs pt. „Moja recepta na zdrowie”, którego laureatom nagrody wręczył starosta Maciej Awiżeń.

Nowy sztandar

Autor: 
inf. M. Zilbert
sztandar dla zsp (2).jpg

Na sali widowiskowej ośrodka kultury w Kłodzku, 14 października 2014 roku, odbyło się uroczyste wręczenie nowego sztandaru Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kłodzku. Obecny na uroczystości starosta Maciej Awiżeń, wbił pamiątkowy gwóźdź w drzewiec sztandaru oraz złożył życzenia wszystkim nauczycielom, pedagogom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dzień Seniora

Autor: 
inf. M. Zilbert
dzień_seniora2.jpg

Starosta Maciej Awiżeń 13 października uczestniczył w obchodach Dnia Seniora w Kłodzka, organizowanych przez PZERiI. Wszystkim zebranym złożył życzenia i wręczył upominki.

Spokojnie, to tylko ćwiczenia

Autor: 
inf. M. Zilbert
WICZENIA (1).jpg

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odbyły się w kłodzkim starostwie 21 października br. Wzięły w nich udział zespoły wszystkich służb: straży pożarnej – dwa samochody gaśnicze, samochód ratowniczo-drogowy, autodrabina, lekki samochód operacyjny i 30 strażaków, pogotowia ratunkowego – karetka z trzyosobową załogą i policji – dwa radiowozy i 3 policjantów. Podczas ćwiczeń przeprowadzono próbną ewakuację klientów i pracowników urzędu z zadymionego budynku. Kilka osób z najwyższych kondygnacji ewakuowano przy pomocy autodrabiny.

Nowa Ruda - węgiel koksujący

Autor: 
inf. M. Zilbert
kopalnia2.jpg

W piątek 10 października w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się konferencja z udziałem władz Powiatu, australijskiego inwestora oraz spółki Coal Holding dotycząca inwestycji „Nowa Ruda – węgiel koksujący”. Prezes Derek Lenartowicz oraz dyrektor Andrzej Zibrow podziękowali staroście Maciejowi Awiżeniowi i wicestaroście Adamowi Łąckiemu, wręczając symboliczne oskardy oraz próbki antracytu wydobytego w miejscu prowadzonych prac.

Po raz drugi medal

Autor: 
inf. M. Zilbert
QI_nagroda.jpg

Podczas gali finałowej, która odbyła się w Warszawie 6 października br., starosta Maciej Awiżeń odebrał nagrodę QI Najwyższa Jakość 2014 dla Starostwa Powiatowego w Kłodzku.
Po raz drugi z rzędu kłodzkiemu Starostwu przyznano złoty medal za system zarządzania.
W konkursie tym w kategorii „Usługi najwyższej jakości” doceniono również Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku za powierzanie realizacji usług społecznych organizacjom pozarządowym. Kapituła przyznała PCPR-owi srebrny medal.