lipiec 2014

Życie składa się z drobiazgów

Autor: 
E. Chaszczewski
pks.jpg

Tak wygląda tablica PKS Kłodzko na przystanku na żądanie w Skrzynce

Noc w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
MZK
noc.jpg

Główną atrakcją był koncert zespołu KORJEN.
KORJEN to międzynarodowy zespół z czeskiej Pragi, tworzący w nurcie world-music. Artyści inspirują się muzykąkrajów, z których pochodzą: Bałkany, Polska, Czechy, Słowacja, Armenia. Motywy czerpią także z kultur muzycznych Skandynawii czy Syberii.

Ze Szczytnej pielgrzymka do Włoch na kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II

Foto: 
M. Szpak
rzym1.jpg

Pod przewodnictwem ks. proboszcza Piotra 42-osobowa grupa ze Szczytnej udała się na 8. dniową wyprawę do Włoch – gdzie zwiedzili m.in. Florencję, Lukkę, Rzym, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loretto, Padwę – której zwieńczeniem był udział w uroczystościach na Pl. Św. Piotra - kanonizacja Sługi Bożego Jana Pawła II. Jak mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki p. Bogusia Pieczarka : „już o 23.00 staliśmy przed bramami Watykanu, a msza była o 10.00 następnego dnia.
11 godzin czekania - ale te 11 godzin to cały czas było wielkie święto... warto żyć dla takich chwil...”.

Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka
DSC02644w Wieliczcena konkursie.jpg

Muzyka akordeonowa ciągle cieszy się ogromnym zainteresowaniem, doskonale znamy ten instrument jako tradycyjny i jako koncertowy, ale połączenie tego instrumentu z nowymi możliwościami jakie daje nam elektronika może wielu zaskoczyć.
Prezentację takiego instrumentu przeprowadził pan JÓZEF KMITA – posiadacz akordeonu ROLAND FR 3 X , który nawet umożliwił wypróbowanie go przez innych akordeonistów, za co pragnę Mu w tym miejscu serdecznie podziękować.

Zdobywaj Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Marek Gałowski
marek.jpg

Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej to nowa odznaka regionalna, którą można zdobywać od 10 maja 2014 r. Aby otrzymać odznakę należy odwiedzić 32 szczyty w czterech pasmach górskich otaczających Ziemię Kłodzką. Są to: Góry Sowie (1 szczyt), Góry Orlickie (2 szczyty), Masyw Śnieżnika (13 szczytów), Góry Bialskie (16 szczytów). Odznaka została ustanowiona na początku marca 2014 r. uchwałą Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Kłodzkiej” w Kłodzku.

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Autor: 
Marek Gałowski
motory.jpg

Ponad 500 motocykli – według organizatorów – wzięło udział w II Pielgrzymce Motocyklistów Dolnego Śląska do Wambierzyc. Tym sposobem, w sobotę 28 kwietnia br. dolnośląscy motocykliści oficjalnie rozpoczęli sezon. Po uroczystościach kościelnych, motocyklowa kawalkada pojechała przez Radków, Polanicę-Zdrój i Stary Wielisław do Kłodzka. Tam, na twierdzy, odbyła się część rozrywkowa zlotu.

XXII spływ kajakowy po Nysie Kłodzkiej

Autor: 
Marek Gałowski
spływ.jpg

Rekordowa liczba osób – ponad 200 – wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „Nysa Kłodzka - 2014” im. Narcyza Bondyra. Spływ odbył się tradycyjnie w czasie długiego weekendu majowego (1-3 maja) i był podzielony na trzy etapy. Trasa liczyła 52 km i prowadziła od Zabłocia w gm. Bystrzyca Kł. przez Kłodzko i Bardo do Topoli w gm. Kamieniec Ząbkowicki.

Nordic Walking z Żurkiem

Autor: 
MH
5NW.jpg

Starszy bibliotekarz Filii nr 1 w Krosnowicach pani Stanisława Wyspiańska- Skawina zabiegała o tę formę aktywności dla swoich czytelników już od 2012 roku. Dzięki zaangażowaniu pana Zdzisława Orczyka, do biblioteki w Krosnowicach przyjechał utytułowany trener pan Bogusław Żurek. Pan Bogusław w swojej kategorii wiekowej wywalczył 8 miejsce na Mistrzostwach Świata Nordic Walking Jakuszyce – Szklarska Poręba, 3 miejsce na Mistrzostwa Polski oraz 1 miejsce na Dolnym Śląsku.

Puchar Polski NW

Autor: 
inf.wł.
nordic2.jpg

Trzecie zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking w Polanicy Zdrój odbyły się w sobotę 17 maja. Na starcie stanęło ponad 200 uczestników. Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych w tym roku miasteczko zawodów zostało przeniesione na plac przed Muszlą Koncertową, a start zaplanowano przed Wielką Pieniawą. Pętla trasy została także skrócona do 2,5 kilometrów, aby zachować bezpieczeństwo osób startujących. Dzięki temu zawodnicy z pewnością zapamiętają każdy kamień w Parku Szachowym oraz w Parku Zdrojowym.
Informacje o wynikach i przebiegu imprezy znajdują się na: www.pfnw.eu.

IV Regionalny Rajd o Kropelce

Autor: 
inf.wł.

IDEA: Jest to jedyna tego typu impreza w regionie i w całej Polsce. Promuje ekologiczną jazdę, turystykę i bezpieczeństwo. Zadaniem załóg rajdowych jest pokonanie wyznaczonej trasy w jak najszybszym czasie przy... spaleniu jak najmniejszej ilości paliwa i rozwiązaniu łamigłówek ukrytych w karcie drogowej. Zadania na trasie dot. atrakcji turystycznych regionu oraz sponsorów rajdu.
Tegoroczna, czwarta już edycja rajdu, startuje 21 czerwca 2014 roku.