listopad 2011

Święto Odzyskania Niepodległości w Miejskim Zespołe Szkół w Kłodzku

Autor: 
A. Kurtasz
Foto: 
A. Kurtasz, A. Tokarz-Zwierz
mzs.jpg

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości we wtorek 8 listopada 2011 roku odbył się w MZS uroczysty apel. Rozpoczął się on tradycyjnie wystąpieniem pocztów sztandarowych obu szkół i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Wyjątkowy koncert w Zamku na Skale

Autor: 
Eugeniusz Chaszczewski
Piotr Woźniak.jpg

W piątek, 11 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach wystąpił Piotr Woźniak - artysta o miłym i ciepłym głosie, który zaśpiewał własne i znane piosenki polskie z lat 70. Piotr jest godnym następcą swojego ojca, Tadeusza Woźniaka. Kontynuuje dobrą tradycję piosenki autorskiej.

Z Dusznik Zdroju do Warszawy: wystawa "Paszporty krajów Unii Europejskiej w Muzeum Niepodległości

Foto: 
W. Panas
paszport1.jpg

Od listopada br. do połowy stycznia 2012 r. w warszawskim Muzeum Niepodległości prezentowana będzie wystawa Paszporty krajów Unii Europejskiej. Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju we współpracy z Komendą Główną Straży Granicznej, Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, Sudeckim Oddziałem Straży Granicznej im.

Remont "Pionierów" zakończony

Autor: 
TimeOut
ul.jpg

W środę 16 listopada oddano do użytku, odnowiony odcinek ulicy Pionierów w Nowej Rudzie. Środki na wykonanie prac drogowych, pochodzą z promessy (776 tys. zł) przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi. Do tej pory z w/w funduszu, wyremontowano ulice: Młyńską, Ugory oraz Debry.

Radków - Wambierzyce (albo odwrotnie)

Autor: 
Mirosław Awiżeń
droga.jpg

... cudowna trasa łącząca „górą” Radków z Wambierzycami. Po obu stronach drogi zadbane kapliczki, inne obiekty kultu, a jedziemy połoniną tak rozległą, tak przestrzenną jakbyśmy rzeczywiście dosięgali raju na ziemi.

Radków - ulica Kościuszki

Autor: 
Mirosław Awiżeń
kościuszki.jpg

Ulica T. Kościuszki uzyskuje nowe chodniki, ale zanim położy się nową kostkę, wymianie ulega również częściowo infrastruktura podziemna aby nie było konieczności „pruć” nowych chodników w razie awarii urządzeń podziemnych właśnie z powodu ich zestarzenia się. Prace wykonuje firma ze Ścinawki Średniej „Krężbud”.

Szalejów Dolny coraz bezpieczniejszy

Autor: 
Mirosław Awiżeń
szalejów.jpg

Już od dłuższego czasu trwa regulacja rzeki Bystrzycy Dusznickiej na odcinku właśnie Szalejowa Dolnego. Pogoda sprzyja, zatem prace posuwają się ostro naprzód. Pewnie ta regulacja nie uchroni nas od „wody stulecia” ale na pewno od prawie rokrocznych wylewisk i wzmacni poczucie pewności „że nic się nie stanie”.

Radkowa rozbudowa i przebudowa trwa w najlepsze

Autor: 
Mirosław Awiżeń
radków.jpg

Przynajmniej raz w tygodniu jestem w gminie Radków - i lubię tu jeździć. Dlaczego? ... bo nie jest to Gmina pasywna - wciąż trwa jej rozbudowa. Najlepszym przykładem „działań na dziś” niech będzie modernizacja (a właściwie nowa budowa) ośrodka sportu, rekreacji i turystyki przy ul. Piastowskiej.

Święto Niepodległości

Autor: 
Marta Zilbert
11.11.jpg

Wspólne świętowanie rocznic jest jednym z najważniejszych elementów naszej narodowej tradycji. 11 listopada spotykamy się, by wspominać naszą historię, ale też umacniać się w przekonaniu, że dla Polaków, dla nas wszystkich, idee wolności i odzyskanej przed 93. laty niepodległości są ciągle żywe i dają świadectwo tego, kim dzisiaj jesteśmy.

Drogowe inwestycje

Autor: 
inf. Marta Zilbert
szczytna (1).jpg

W obecności władz samorządowych, przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych oraz wykonawców 2 listopada br. uroczyście oddana została do użytku zmodernizowana ul. Wolności w Szczytnej. Całość inwestycji obejmowała także budowę deptaka miejskiego oraz łącznika z drogą krajową nr 8.