lipiec 2011

Oficjalne, końcowe notowania „Plebiscytu na naj... Ziemi Kłodzkiej" - 15.07. 2011 r.

Autor: 
Mirosław Awiżeń
szpanier.jpg

* Najpopularniejsi w kat. wójt/burmistrz/starosta: I - Marek Szpanier - burmistrz Szczytnej - 2838 pkt., II - Maciej Awiżeń - starosta kłodzki - 2648 pkt., III - Renata Surma - burmistrz Bystrzycy Kł. - 1318 pkt.

Z cyklu muzyka na deptaku

Foto: 
Eugeniusz Chaszczewski
Muzyka na deptaku1.jpg

Kataryniarz i zespół puzonistów na deptaku w Polanicy Zdroju

Amira z wizytą w zamku Potstein

Autor: 
inf.wł.
Foto: 
Skarabello
amira.jpg

Zespół Tańca Orientalnego AMIRA z Kłodzka otrzymał zaproszenie do udziału w Festiwalu Zamkowym w czeskiej miejscowości Potstejn. Uroczystość miała miejsce 25.czerwca.

Spacerkiem po Wenecji

Autor: 
Marek Gałowski
Wenecja 2.jpg

Wenecja nazywana jest miastem stu wysp (dokładnie jest ich 118). Większość ludności mieszka jednak na stałym lądzie. Na wyspach zazwyczaj jest więcej turystów niż stałych mieszkańców. Szacuje się, że Wenecję odwiedza rocznie ok. 20 mln turystów! Ląd stały z wyspami łączą mosty kolejowy i drogowy. Zjazd z mostu drogowego kończy się na...

Lądeckie impresje (139)

Autor: 
Janusz Puszczewicz

Z końcem maja zakończył się plebiscyt na najlepszą samorządową stronę internetową Ziemi Kłodzkiej. Inicjatorem i zarazem organizatorem plebiscytu był portal ZIEMIA KŁODZKA /www.ziemia-klodzka.pl /. W gronie patronów medialnych była również Gazeta Prowincjonalna. W plebiscycie oddano ponad 700 ważnych głosów, które pochodziły z całego niemal kraju.

Druga runda MTB na Śnieżnik

Autor: 
Lucjan Morajda

Z centrum Międzygórza w niedzielę 10.07.2011r. ul. Sanatoryjną przez Lesieniec, Żmijowiec, Przełęcz pod Śnieżnikiem do Schroniska im. Zbigniewa Fastnachta na Śnieżniku prowadziła trasa wyścigu rowerowego na rowerach górskich MTB. Wyścig nosi im. Józefa Czernickiego, wieloletniego prezesa Oddziału PTTK w Międzygórzu.

Zaproszenie na występy klauna

Autor: 
Horst-Lucian Becker
klaun.jpg

Nazywam się Horst-Lucian Becker. Mieszkam w Berlinie. Jestem klaunem i będę na Ziemi Kłodzkiej od 19.07. do 10.08.11. Chciałbym Państwa serdeczne zaprosić na moje przedstawienia:
23.07.2011 o godz 16:00 w Międzygórzu - przedstawienie dla dzieci.
24.07.2011 o godz. 16:00 w restauracji “Teatralna” w Dlugopolu Zdroju

Koncert gitarowy - dom gościnny "U Majów"

Autor: 
inf.wł.

Serdecznie zapraszamy na TRZY WYJĄTKOWE KONCERTY GITAROWE! Przyjeżdża do nas z Belgii MICHEL VERKEMPINCK! Gra na gitarze od wielu lat i mówi o tym instrumencie, że „można na nim grać najprzeróżniejsze style” Na jego koncertach spotkają się Państwo z interpretacjami utworów klasycznych i współczesnych. • 23.07.2011 godz. 19.30 „Dom Gościnny u Majów Bielice 5a • 24.07.2O11 godz.

Horrorskopek

Autor: 
Mimbla

Baran - Ćwicz silną wolę i nie daj się namówić na działanie, które wiesz z pewnością, że przyniesie Ci szkodę. Śmiało powiedz – nie! A co? Niech wiedzą, że jesteś indywidualistą i masz swoje zdanie!
Byk - Dobra dusza w każdym towarzystwie – Twoja bezinteresowność i złote serce zostaną docenione. Niech Cię jednak nie poniesie, bo łatwo możesz wówczas zabrnąć w tzw. ślepą uliczkę

Przybywajcie świętować z Muzeum Papiernictwa - XI edycja Święta Papieru 23-24 lipca 2011

Autor: 
Marta Nowicka

Muzeum Papiernictwa zaprasza na XI Święto Papieru, które odbędzie się 23 i 24 lipca w godzinach od 10.00 do 18.00. Ideą festynu jest popularyzowanie wiedzy o papierze, jego historii,  znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy program pełen atrakcji m.in.