Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza w sierpniu

Autor: 
inf.wł.
M 1.jpg

• 4 sierpnia, START: godz. 20.30 Pl. Bolesława Chrobrego 4 kłodzki rynek
NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM
Gdzie jest ręka barona von Fitschena? – czyli niezwykła historia kłodzkiego muzeum
Tym razem zabierzemy mieszkańców i gości Kłodzka w retrospektywną podróż w czasie przez 60 lat kłodzkiego muzealnictwa. Naszą opowieść rozpoczniemy w 1906 r., kiedy to swoją działalność rozpoczęło Hei-matmuseum, a zakończymy w 1963 r. otwarciem Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Motywem przewodnim inscenizacji będzie niezwykły eksponat z Heimatmuseum – uschnięta ręka barona von Fitschena. Serdecznie zapraszamy!
Zapewniamy dreszczyk emocji...
NOCNE ZWIEDZANIE MIASTA Z DRESZCZYKIEM to impreza plenerowa prowadzona przez muzealników przy udziale wolontariuszy, wzbogacona o działania performatywne. Przybliżająca widzom w niekonwencjonalny sposób historię, architekturę i sztukę Kłodzka.
Scenariusz i reżyseria: Joanna Jakubowicz. Dobór kostiumów historycznych i rekwizytów: Anna Franczukowska. Oprawa plastyczna przedstawienia, grafika: Malwina Karp. Etiuda taneczna: Monika Ziemińska. Etiuda „Chłopaki łobuziaki”: Michał Wysoczański. Światło i dźwięk: Sebastian Hewko.
Współpraca: Copia Studio Poland, Kłodzki Ośrodek Kultury, Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kłodzku, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Twierdza Kłodzko, Uniwersytet III Wieku – Kłodzko przy MZK, Urząd Miasta Kłodzka, „LENA” Wypożyczalnia strojów karnawałowych Mosina.
• 5-6 sierpnia 9:00 - 16:00 Targi Staroci 2023
Zapraszamy kolekcjonerów oraz miłośników pięknych mebli, obrazów, monet i innych bibelotów na kolejne Targi Staroci, które odbędą się na ulicach Kłodzka w pobliżu muzeum.
• 8 sierpnia, godz. 17.00
Kolejne spotkanie z cyklu 12 miesięcy – 12 wydarzeń – Jubileusz 60 lat Muzeum Ziemi Kłodzkiej. M.in.: O muzealnej kolekcji dawnych kart pocztowych – opowie Krystyna Oniszczuk -Awiżeń.
• Zajęcia wakacyjne w Muzeum
2 sierpnia, godz. 10.00
Kolekcja w Muzeum – uczestnicy warsztatów, korzystając z zeszytu kolekcjonera, wykonają zadania związane z eksponatami na wystawach.
 9 sierpnia, godz. 10.00
Zwierzaki – zabawa edukacyjna polegająca na odkrywaniu w kłodzkiej architekturze elementów dekoracyjnych z motywami zwierzęcymi.
16 sierpnia, godz. 10.00
Zostań skrybą –uczestnicy zajęć, ubrani w stroje zakonników poznają krój pisma i sposób ozdabiania rękopisów w średniowieczu.
Wstęp – 10 zł od osoby
Grupy zorganizowane prosimy o zapisy i ustalanie terminów tel.: 74 867 35 70, wewnętrzny 23.

Wydania: