Malowanie kamieni polnych w bibliotece w Starym Wielisławiu

Autor: 
inf. MH
Malowaniekamienipolnych2023 (4).jpg

Klub artystyczno-literacki dla osób z niepełnosprawnościami przy Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu jest jedynym takim w gminie wiejskiej Kłodzko. Bibliotekarka Ewa posiada kompetencje do jego prowadzenia, więc wszystko się udaje. Podczas ostatnich zajęć w ręce klubowiczów trafiła twórczość Grzegorza Kasdepke, w tym m.in. zagadki „Detektywa Pozytywki”. Same zagadki były zaskakujące. Gdzie podziały się brudne skarpetki? Skąd wziąć piasek na remont piwnicy? Po udanym rozwikłaniu niewiadomych, podopieczni miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej przeszli do części artystycznej. Było to malowanie kamieni polnych. Inspiracji nikomu nie brakowało.
Kamienie polne to świetny i tani materiał do wykorzystania w pracach warsztatowych. Podpowiedzi: *najlepsze są kamienie o płaskiej powierzchni; *przed malowaniem należy je umyć; *następnie zabezpieczyć podkładem (zwykła farba akrylowa biała); *malować można pisakami, kredkami pastelowymi, farbami;
Kamienie, które zostały ozdobione w bibliotece zostały wykorzystane do aranżacji wejścia do budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Wydania: