15 min z Pawłem Pawlikiem w bibliotece w Szalejowie Górnym

Autor: 
inf. MH
PawelPSzG2023 (1).jpg
PawelPSzG2023 (10).jpg

Czytanie ma moc! Przekonały się o tym dzieci odwiedzając w czerwcu Filię Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Szalejowie Górnym.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w gminie wiejskiej Kłodzko codziennie czytają goście. W książnicy szalejowskiej czytania rozpoczęła bibliotekarka Monika od książki Wioletty Piaseckiej „Krówka Modnisia”.
Swoje 15 minut miał aktor Paweł Pawlik z Teatru Akademia Wyobraźni w Lądku Zdroju. Podczas czytania wykorzystał swoje umiejętności zawodowe, co nabrało spektakularnego odbioru. W jego ręce wpadła książka Katarzyny Sarny pt. „Dwie minutki z bajką”.
Uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi wzięli udział w „Przyjęciu u Astrid”. Posmakowali zielonego koktajlu goblinów… Także pieczystego z jeża nadziewanego mrówkami… Menu było niecodzienne…
Następni nasi goście pojawili się „W cukierence Landrynka”. Były serniki, szalotki, mleczne koktajle i oczywiście lody śmietankowe…
„Dwie minutki z bajką”… Krótkie, wesołe bajeczki spodobają się zarówno maluszkom, jak i starszym dzieciom. Dzięki bajecznie kolorowym ilustracjom najmłodsi polubią wspólne czytanie, czyli chwile spędzane z mamą, tatą i książką! Minutki z bajką będą bezcennym czasem spędzonym razem. Krótkie teksty, duże ilustracje sprawią, że dzieci nie będą się nudzić.

Wydania: