MIĘDZYLESKIE SPOTKANIE NOWOROCZNE

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
002.jpg

30 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyło się po trzech latach ze względu na pandemię, tradycyjne Spotkanie Noworoczne. Na spotkanie przybyła Parlamentarzystka, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z Urzędem Miasta i Gminy w Międzylesiu, zaproszeni goście z Polski i Czech. Powiat Kłodzki reprezentowali: Zbigniew Łopusiewicz, przewodniczący Rady Powiatu, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, wicestarosta kłodzki i Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego. Władze powiatu podziękowały Burmistrzowi za dotychczasową, cenną współpracę oraz złożyły życzenia na nowy rok.
Monika Wielichowska, poseł na Sejm RP, pogratulowała Burmistrzowi zrealizowanych inwestycji w gminie oraz złożyła życzenia mądrych, odważnych i odpowiedzialnych decyzji. Życzyła również szybkiego odblokowania pieniędzy z KPO, żeby gospodarz mógł w dalszym ciągu, rozwijać gminę i inwestować, na rzecz i potrzeby mieszkańców gminy Międzylesie.
Gospodarz spotkania Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia, podsumował w przygotowanym filmie minione 3 lata, przedstawił inwestycje, zadania i wydarzenia, które zostały zrealizowane, opowiedział o planach do wykonania w roku 2023.
Burmistrz podziękował wszystkim środowiskom za bardzo dobrą współpracę, życzył, przede wszystkim możliwości organizowania kolejnych spotkań, wszelkiej pomyślności oraz realizacji założonych celów i wykonania planów w nowym roku.
Spotkanie uświetnił występ dzieci i młodzieży z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły w Kralikach, w rewanżu za występy naszych uczniów w wydarzeniach u sąsiada.

Wydania: