JESIENNE PROMOCJE KSIĄŻKI REGIONALNEJ W KŁODZKU

Autor: 
inf.wł.
001dd.jpg
002dd.jpg

W sobotę 12 listopada 2022 r. w centrum handlowym Galeria Twierdza Kłodzko odbyły się Jesienne Promocje Książki Regionalnej pod patronatem Macieja Awiżenia – starosty kłodzkiego. Impreza zorganizowana została przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.
Wśród wystawców znalazł się także Powiat Kłodzki, który promował region, prezentując przewodniki, foldery, ulotki i mapy turystyczne.
Sobotnie wydarzenie było okazją do spotkania nie tylko z książką, ale przede wszystkim z autorami. Zaprezentowane było szerokie spektrum literatury – od poezji i literatury pięknej, przez retro bedekery, wspomnienia i monografie miejscowości, po kryminał i fantastykę naukową, a wspólnym mianownikiem była Ziemia Kłodzka, która stanowiła temat bądź miejsce osadzenia fabuły książek. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników. Oprócz punktów, w których można było stanąć oko w oko z autorami, w Galerii Twierdza Kłodzko prezentowane były również stoiska lokalnych bibliotek. Na scenie pojawił się zespół „Póki co” z Nowej Rudy, którego występy przeplatane były konkursami i quizami o tematyce literatury i Ziemi Kłodzkiej.

Wydania: