Informacje z kłodzkiego Ratusza

Autor: 
Bartłomiej Terlecki
2.jpg
5.jpg
3.jpg
6.jpg
7.jpg
9.jpg
8.jpg

*Rozpoczęta budowa PSP
Na działce, którą Gmina Miejska Kłodzko darowała Skarbowi Państwa rozpoczęto budowę nowej bazy Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej.
*Biało-czerwone tulipany
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, 8. listopada w Biurze Obsługi Ludności kłodzkiego Urzędu Miasta można było odebrać cebulki biało-czerwonych tulipanów. Następnego dnia na ul. Wojska Polskiego radni Młodzieżowej Rady Miasta rozdawali flagi narodowe.
*Kłodzkie podziemia
Do kłodzkich podziemi ponownie zeszli grotołazi Speleoklubu Warszawskiego (10.11). Goście wraz z wicedyrektorem Twierdzy Kłodzko, Kornelem Drążkiewiczem spenetrowali kanały i tunele pod kościołem NMP. Rekonesans zaowocował sporządzeniem bogatej dokumentacji, także fotograficznej oraz potwierdził, że kłodzkie podziemia to jednak duży, rozbudowany system piwnic i kanałów. Warszawscy speleolodzy zamierzają wkrótce znów przyjechać do Kłodzka.
*Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Mszą św. w intencji ojczyzny rozpoczęły się powiatowe i miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Następnie w rynku, w obecności mieszkańców i licznie przybyłych gości przysięgę złożyli uczniowie klas mundurowych ZST w Kłodzku. Po uroczystościach w rynku kwiaty i wieńce złożono pod pomnikiem w Parku Sybiraków. Po południu w Centrum Kultury Chrześcijańskiej już po raz 19. odbyła się Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych.
*Jubileuszowy koncert Chóru „Lutnia”
(19.11.) W sali koncertowej Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbył się koncert z okazji 65 rocznicy powstania Miejskiego Chóru Mieszanego Lutnia. Wspaniałą uroczystość uświetniły występy zacnego jubilata, który jak na swój wiek, ma się doskonale. Chórowi Lutnia serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu.
*Jubileusz Witolda Kozakowskiego
W Kłodzkim Ośrodku Kultury 12 listopada odbył się uroczysty koncert z okazji 25-lecia działalności artystycznej muzyka i pedagoga, Witolda Kozakowskiego. Wystąpili uczniowie oraz zaproszeni przez jubilata goście. Serdecznie gratulujemy Srebrnego Jubileuszu.
*O problemach mieszkańców – rozmowy
(18.11.) W siedzibie kłodzkiego ZAMG o problemach mieszkańców i administracji w związku z kryzysem energetycznym i węglowym rozmawiali: minister Tomasz Siemoniak, burmistrz Michał Piszko, prezes Śnieżnickiego Klubu Biznesu Adam Jaśnikowski i prezes ZAMG Tomasz Pełyński.
*Kłodzko bardziej zielone
Kłodzko bardziej zielone – ogłoszono przetarg na realizację programu pn. „Zielono-Niebieska Infrastruktura w Kłodzku – Kłodzki NBS”. Projekt, na który ogłoszono właśnie przetarg będzie finansowany z funduszy norweskich.

Wydania: