Informacje z Ratusza kłodzkiego

Autor: 
inf. Bartłomiej Terlecki
1DZIEŃ NAUCZYCIELA.jpg
3Jan Peszek.jpg
2ARCHEOLODZY.jpg
4DZIEŃ SENIORA 1.jpg
5GROBOWIEC ERNSTA.jpg
7BADANIA PISZKO.jpg
6BADANIA DMUCHANIEC.jpg

1. DZIEŃ NAUCZYCIELA
14.10.2022 r. W Centrum Aktywności Lokalnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W czasie uroczystości zasłużonym pedagogom i wychowawcom dyplomy wręczył burmistrz Michał Piszko. Dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli też wyróżniającym się nauczycielom swoje nagrody.
Galę prowadzili uczniowie SP nr 2 w Kłodzku.
2. Prace na forcie Owcza Góra
W związku z prowadzonymi na forcie Owcza Góra pracami, ogłoszony został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy wieży widokowej i odtworzenie górnej stacji historycznej windy towarowej wraz z maszynownią. W ten sposób powstanie niezwykle ciekawa trasa turystyczna. Przy obecnych pracach w tzw. Koszarach Białych, pracują także archeolodzy.
3. Peszek w Kłodzku
4 października na scenie KOK-u wystąpił Jan Peszek. Tego krakowskiego aktora mogliśmy zobaczyć w Scenariuszu dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego – monodramie napisanym specjalnie dla niego przez Bogusława Schaeffera. Popisem gry udowodnił po raz kolejny, że jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Mistrza nagrodzono długimi oklaskami na stojąco.
4. DZIEŃ SENIORA
15.10.2022 r. Galę odbywającą się w sali widowiskowej KOK z okazji Dnia Seniora uświetnił wspaniały koncert Dawida Kartaszewicza. Śpiewający aktor podbił serca publiczności wykonując głównie piosenki Zbigniewa Wodeckiego.
5. GROBOWIEC ERNSTA
Po dopełnieniu formalności na listę konserwatora zabytków zostanie wpisany grobowiec wybitnego architekta, Andreasa Ernsta.
Po wpisaniu do rejestru zabytków, położony na tyłach kasyna wojskowego przy ul. Walecznych obiekt, podlegał będzie ochronie prawnej, co pozwoli też starać się o fundusze na jego remont.
W przyszłości obiekt ma być częścią ścieżki spacerowo-edukacyjnej.
6. Bezpłatne badania
16.10.2022 r. W hali sportowej OSiR można było bezpłatnie przebadać słuch, sprawdzić ciśnienie i poziom cukru we krwi. Dla dzieci czekających na dorosłych przygotowano „dmuchańce”. Badania przeprowadzono we współpracy Urzędu Miasta w Kłodzku, OSiR, firmy Geers Dobry Słuch i przychodni Eskulap.

Wydania: