Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
a1.jpg
a2.jpg
a3.jpg

W minionym miesiącu muzyka akordeonowa zabrzmiała na ważnych uroczystościach nie tylko w szkole, ale również poza nią jak również poza Kłodzkiem.
W naszej szkole występowali: Tymoteusz Bartlewski – na koncercie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, Gabryś Charęza w duecie z Wiktorem Styrkaczem na koncercie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Poza szkołą nasi akordeoniści występowali na imprezie zorganizowanej przez Burmistrza Miasta Kłodzka z okazji Dnia Edukacji – Wiktor Styrkacz solo oraz na koncercie dla uczczenia Dnia Seniora w Muzeum Ziemi Kłodzkiej – Gabryś Charęza solo.
Poza Kłodzkiem akordeon rozbrzmiewał w Polanicy w Teatrze Zdrojowym w związku z powołaniem Uniwersytety III Wieku – grał Tymoteusz Bartlewski oraz w szkolach podstawowych. W Bożkowie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki wystąpił Tomasz Brzezicki a w Złotym Stoku na jesiennym koncercie Dzień jabłka wystąpił Gabryś Charęza.
Oprócz satysfakcji z muzykowania mamy także satysfakcję, że władze naszego miasta doceniły rozwój artystyczny Oskara Gałęskiego przyznając mu stypendium Leonarda a Gabrysiowi Charęzie za promocję gminy Złoty Stok oraz powiatu Ząbkowice Śląskie została przyznana nagroda, którą uroczyście wręczył Gabrysiowi prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego – Władysław Kosiniak-Kamysz.
Naszym młodym akordeonistom, chętnym do poszerzania swojego repertuaru i do występów przed szeroką publicznością serdecznie gratulujemy.
Dodatkowe gratulacje dla naszych młodych adeptów sztuki, którzy zainteresowani występem akordeonisty z Ukrainy – Aleksandra Tulinowa – przybyli na koncert i mieli okazję zapoznać się bliżej z tym artystą, co zostało uwiecznione pamiątkową fotką.

na zdj.: Z akordeonistą Aleksandrem Tulinowem; Tymek Bartlewski; stypendium dla Oskara Gałęskiego.

Wydania: