Broń Panie Boże, żeby samorządowcy się dzielili

Autor: 
Mirosław Awiżeń
IMG_20220811_102207.jpg

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Wiejskiej Kłodzko 11.08. 2022 r. odbyło się spotkanie (nieformalne) samorządowców z Powiatu Kłodzkiego z Marszałkiem i Wicemarszałkiem Województwa Dolnośląskiego.
Spotkanie miało – wg mnie – na celu przekonanie samorządowców Ziemi Kłodzkiej (wójtów, burmis-trzów) do poparcie projektu RPO (Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Dolnośląskiego) w wersji „marszałkowskiej”, któremu sprzeciwia się część samorządowców (szczególnie subregionu sudeckiego).
Chodzi, jak zwykle, o podział środków unijnych dla poszczególnych regionów Woj. Dolnośląskiego. Samorządowcy z gmin Subregionu Wałbrzyskiego i Jeleniogórskiego oraz Prezydent Wrocławia uważają, że podział środków proponowanych przez Urząd Marszałkowski jest niesprawiedliwy, bowiem zbyt małą pulę środków przeznacza się na południe Województwa i czas aby zaniedbania te usunąć. Trudno zaprzeczyć temu faktowi, bo każdy z nas widzi różnicę zamożności mieszkańców południa (Sudety) w stosunku do północy (Zagłębie Lubińsko-Głogowskie, Legnickie).
A umowę z Brukselą podpisać trzeba. Termin zbliża się nieuchronnie. Czyż zatem to nieformalne spotkanie miało na celu stworzenie podziałów wśród samorządowców (tych z Sudetów) aby osłabić argumenty „buntowników” i ich osamotnić?
Doprawdy, najgorsze, co mogłoby się stać, to rozbicie samorządowców na zwalczające się klany (partie) a do tego nie wolno dopuścić.
Proszę zatem – Panie i Panowie Samorządowcy – zamiast tworzyć podziały dogadajcie się dla naszego, wspólnego dobra.

Wydania: