Czesko-polskie spotkanie z pisarką Katarzyną Redmerską

Autor: 
Mirosław Awiżeń
DSC01109.jpg

25 maja br. w Bibliotece Miejskiej w Czeskiej Skalicy, w ramach współpracy czeskiej placówki z Miejską Biblioteką Publiczną w Kudowie-Zdroju – odbyło się spotkanie autorskie z pochodzącą z Polanicy-Zdroju pisarką i dziennikarką Katarzyną Redmerską. Autorka z pasją i humorem opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach. Miłośnikom swojej twórczości zdradziła, jak wygląda u niej proces twórczy; co jest najprzyjemniejsze podczas pisania, a co nie.
Kasia, która od lat współpracuje z naszą gazetą, jako stała felietonistka, jest autorką 4 powieści obyczajowych. Obecnie pracuje nad piątą książką, która ma się ukazać na rynku wydawniczym jesienią. W swoich książkach opisuje historie o miłości, namiętności, poszukiwaniu szczęścia. Nie brakuje wartkiej akcji, humoru i tajemnic. Precyzyjnie i barwnie odmalowuje ludzkie charaktery i piękno przyrody, przez co opowiedziane przez nią historie są tak wyjątkowe i zyskują uznanie czytelników oraz krytyków.
Katarzyna Redmerska, na co dzień zajmuje się dziennikarstwem prawno-medycznym. Specjalizuje się w polityce zdrowotnej i lekowej, prawie, zarządzaniu, finansach w medycynie.

Wydania: