"Pogranicze Kłodzko-Orlickie z lotu ptaka"

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
K3.jpg

W czwartek 27 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku odbyła się prezentacja książki pt. „POGRANICZE KŁODZKO-ORLICKIE Z LOTU PTAKA”.
Wydawnictwo jest efektem projektu realizowanego przez Powiat Kłodzki oraz Stowarzyszenie Gmin Orlicko i współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Książka przedstawia gminy, popularne miejscowości turystyczne oraz pasma górskie na terenie powiatu kłodzkiego, a także miejscowości skupione w Stowarzyszeniu Gmin Orlicko. Opisanych i przedstawionych na zdjęciach, wykonanych przy użyciu drona, zostało łącznie 60 obiektów i miejscowości na pograniczu kłodzko-orlickim. Liczymy, że niecodzienna perspektywa pozwoli na inne niż zazwyczaj przedstawienie walorów przyrodniczych i kulturowych pogranicza oraz zachęci do jego odwiedzania. Książka ma poza walorem wrażeniowym także wymiar edukacyjny, dlatego będzie przekazana do bibliotek i szkół w regionie. Wydano ją w ilości 4 tys. egz., w polskiej, czeskiej i angielskiej wersji językowej. 25 stycznia br. przedstawiciele powiatu kłodzkiego reprezentowani przez etatowego członka Zarządu Powiatu Piotra Marchewkę oraz panią Dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury, uczestniczyli w publicznej prezentacji książki w miejscowości Jablonné nad Orlicí w Czechach.
Książka jest także zwieńczeniem wieloletniego bardzo dobrego i owocnego partnerstwa Powiatu Kłodzkiego ze Stowarzyszeniem Gmin Orlicko.

Wydania: