Moje spotkania z Edytą Geppert

Autor: 
Józef Kmita
1.Dedykacja Edyty z 1990 roku.jpg
2.Dedykacja Edyty z 2014 roku.jpg
3.spotkanie 22.11.2019 r.jpg

W listopadzie 2019 r. byłem na  Koncercie Edyty Geppert, który odbył się  w Nowej Rudzie. Koncert był bardzo ciekawy. Spotkanie po koncercie z Edytą (a było to dosyć późno ok. 22:00) było dla mnie osobiście bardzo, bardzo miłe.
Dla tych, którzy stali w kolejce po autograf było zaskoczeniem (a dla mnie również), bowiem przy spotkaniu ze mną powiedziała: „to jest mój nauczyciel muzyki” ... przemiły uśmiech... jej spontaniczne przytulenie i słowo: DZIĘKUJĘ...to było cudowne...
Do dziś jestem dumny, że udzielałem jej korepetycji z muzyki. Ona wtedy miała ok. 10 lat. Jestem dumny, że o mnie dalej pamięta, a to było ponad pół wieku temu.
Jej słowa: „w podzięce za początki mojej edukacji muzycznej „...z niezmiennym podziękowaniem,...Józefowi z serca, Dziękuję za wspólne chwile” były też motywacją dla mnie osobiście, aby po 40 latach przerwy wrócić do grania na akordeonie. Teraz tym żyję, cieszę się, że mogę prezentować swoją muzykę. Czuję się spełniony jako inżynier (jeden z moich wyrobów znajduje się na przylądku NASA w USA) i wiem, że moją muzykę słuchają nawet w Chinach.
Serdecznie pozdrawiam - Józef Kmita

PS. Chciałbym podkreślić, że obecnie w rozwijaniu tej mojej przygody z muzyką szczególnie pomogła mi mgr Liliana Stopka ze Szkoły Muzycznej w Kłodzku, która w Stowarzyszeniu „Polifonia” uczyła mnie gry na akordeonie guzikowym. Wspiera mnie i sympatyczne oceniania moją muzykę Kierownik Katedry Akordeonu Akademii Muzycznej w Katowicach prof. adt dr hab. Piotr Chołołowicz. Dziękuję im za wszystko.
Symboliczne ujęcie tego co robiłem i robię obecnie ilustruje filmik: „Muchołówka słuchająca dźwięków akordeonu” https://youtu.be/fnOydNCiQO4
Miałem tę przyjemność, że słuchał mojej gry na akordeonie guzikowym (miałem 11 miesięcy kontaktu z tym instrumentem)...prawie 9 minut ptaszek zwany muchołówką, siedząc na balustradzie kutej, którą zaprojektowałem i wykonałem w moim zakładzie. Po lewej stronie mój paw wycięty z jednego kawałka blachy 2000 mm x1000 mm też wg mojego projektu. Zapraszam do obejrzenia.

Wydania: