Kłodzki Ośrodek Kultury zaprasza

Autor: 
inf.wł.
Koncert kolęd Izabela Szafrańska.jpg
plakat_wernisaz_Darek_kozlik_styczen_2022.jpg

• 2.01., godz. 17.00 – Gala Noworoczna „Z muzyką przez świat”; miejsce: sala widowiskowa; bilety: 60 zł parter, 55 zł balkon do nabycia w kasie KOK i na www.kupbilecik.pl . W podróż zabiorą Państwa artyści, którzy zajmują się wykonywaniem wokalnej i kameralnej muzyki klasycznej, koncertujący na całym świecie: duet Mateusz i Michał Rożek – pianista i skrzypek, Monika Piechaczek – sopranistka, realizatorka wielu tras koncertowych w Europie, Tomasz Tracz – tenor, solista europejskich teatrów muzycznych.
• 14.01., godz. 17.00 – Wernisaż wystawy Darka Koźlika: „Ogród inaczej DARMLUNKI”; miejsce: Galeria Sztuki pARTer
Dariusz Koźlik: „Ogród – miejsce przeznaczone do uprawiania roślin ozdobnych i użytkowych, często znajdują się tam elementy kamienne, drewniane i architektura ogrodowa. Jest ciągle zmienny przez pory roku, wzrosty i zaniki roślin oraz ich koloryt. Można go zobaczyć i poczuć trochę inaczej – w szczegółach, w elementach wypatrzonych z jakiejś całości, niezauważalnych na co dzień, ale istniejących. Wystawa – „Ogród inaczej” jest teleportem w świat fascynujący innością, w formach, kształtach i kolorach. Moja koleżanka, Ania H. B. ochrzciła te fotoobrazy słowem „Darmlunki”. Ładnie, podoba mi się.”
• 14.01., godz. 18.00 „Kolęda płynie z wysokości” – koncert Izabeli Szafrańskiej z zespołem. Miejsce: sala widowiskowa. Bilety: 15 zł i 10 zł ulgowy (dzieci, młodzież, seniorzy i grupy zorganizowane powyżej 10 osób) do nabycia w kasie KOK.
Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Pochodzi z malowniczej wsi Lipnica Wielka położonej na Sądecczyźnie. Śpiewa od 5 roku życia. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Jej repertuar jest bardzo obszerny. Doskonale czuje się zarówno w muzyce żydowskiej, literackiej, poetyckiej jak i komercyjnej. Śpiewa w kilku językach. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale 6. edycji programu „Must Be The Music” z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Natomiast jesienią 2018 roku została półfinalistką 9. edycji programu „The Voice of Poland”. W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów literackich. Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się 17 listopada 2019 roku (po koncercie będzie możliwość nabycia płyty).
Podczas koncertu „Kolęda płynie z wysokości” usłyszymy polskie tradycyjne kolędy, kolędy na góralską nutę, kolędy świata oraz pastorałki.
Wokalistce podczas koncertu towarzyszyć będą wspaniali muzycy: Przemysław Zalewski oraz Marcin Drabik.
• 22.01.12.,godz. 17.00 – Kabaret K2 w programie „Jedziemy po bandzie”
Miejsce: sala widowiskowa KOK
Bilet: 50 zł do kupienia w kasie KOK i na www.kabaretowebilety.pl
Kabaret K2 powstał w 2012 roku w Zielonej Górze. Obecnie tworzą go Bartosz Klauzinski, Tomasz Łupak i Dominika Najdek, czyli Domi, Łupi i Barciś.
Staramy się, aby nasze skecze nie były tylko śmieszne, ale także „o czymś”, bo najlepszy widz to nie tylko widz rozbawiony, ale również zaintrygowany. Nie boimy się improwizacji, która zbliża nas do widza i zaskakuje nie tylko jego. Uwaga: wychodzimy poza scenę! Na szczęście jeszcze nikt nie żałował, bo wiemy jak zaopiekować się publicznością.
„Jedziemy po bandzie” to już szósty program Kabaretu K2.
Tym razem będzie trochę mniej grzecznie. Porzucamy poprawność polityczną, autocenzurę, konwenanse i... jedziemy po bandzie. Będzie trochę ostrzej (nie wulgarniej), ale jak zawsze śmiesznie i czasami mądrze :).
Nie zabraknie improwizacji i Waszych ulubionych postaci.
Zapraszamy na przejażdżkę, trzymajcie się mocno.

Wydania: