„W klimatach Schulza. Obrazy i słowa”

Autor: 
Muzeum Papiernictwa
Zaproszenie .jpg

Muzeum Papiernictwa zaprasza na spotkanie ze współtwórcami wystawy „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa”. Do końca grudnia, w dusznickim młynie papierniczym, podziwiać można ekspozycję „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa”. Inspiracją do powstania wystawy stała się twórczość Bruno Schulza –żyjącego w latach 1892–1942 genialnego grafika i prozaika. Zobaczymy tu prace kilkudziesięciu artystów. Są to grafiki wykonane m.in. w technice cliche-verre, fotografie inscenizowane oraz poezja. W ramach kontynuacji tematyki wokół twórczości Bruno Schulza, 3 grudnia br., odbędą się warsztaty oraz spotkania ze współtwórcami wystawy w osobie Dawida Hadara oraz Mariusza Kubielasa.
Dawid Hadar, emerytowany pracownik Muzeum Sztuki w Tel – Awiwie, przeprowadzi w godzinach porannych warsztaty zamknięte z młodzieżą, podczas których uczestnicy wykonają prace w technice cliche-verre. W zaadoptowanym na potrzeby ciemni pomieszczeniu naświetlą przygotowaną wcześniej płytkę, będącą ręcznie wykonanym negatywem. Technikę tę szczególnie upodobał sobie Schulz, wykorzystując spalone, szklane płyty. Druga część warsztatów przewidziana jest z udziałem artystów, tuż po prelekcji Mariusza Kubielasa, artysty-fotografika, który w godzinach popołudniowych opowie o swoim projekcie fotograficznym zatytułowanym „U Schulza”. Kubielas na kliszy fotograficznej utrwala sceny z pogranicza performance i pantomimy, przypominające kadry z filmu niemego. Serdecznie zapraszamy na otwartą część spotkania, które rozpocznie się o godz. 16:00. Chętnych prosimy o rezerwację: 748-627-400.
Zapraszamy też do zapoznania się z wystawą „W klimatach Schulza. Obrazy i słowa” oraz z trwającą do połowy stycznia ekspozycją „Tysiące, miliony, miliardy. Skarb z Lutomierza w Muzeum Papiernictwa”, gdzie zobaczyć można rozmaite banknoty o niewyobrażalnie wysokich nominałach, będące świadectwem inflacji jakie dotknęły wiele krajów, doprowadzając ich obywateli do ubóstwa. Od 13 grudnia, w związku z 40. rocznicą wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, otwarta zostanie wystawa pt. „Banknoty” opozycji antykomunistycznej w Polsce z lat 80. XX w., prezentująca kolekcję Przemysława Zięby. Wystawa realizowana we współpracy z Polskim Towarzystwem Numizmatycznym.
Więcej informacji: www.muzeumpapiernictwa.pl

Wydania: