Remonty, inwestycje... w Kłodzku

Autor: 
inf. Daniel Jakubowski
klo1.jpg
klo2sala3.jpg
klo3piekna1.jpg
klo4kaplica.jpg

* W Kłodzku zostanie wybudowanych 90 mieszkań
20 października w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku został podpisany akt notarialny spółki SIM Sudety. Sygnowali go przedstawiciele 17 samorządów (w tym także Kłodzka) i prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.
Co to oznacza dla Kłodzka?
W Kłodzku powstanie 90 mieszkań, w których czynsz będzie na umiarkowanym poziomie.
- Mamy już przygotowany teren pod inwestycję mieszkaniową. Prace – na co bardzo liczę – mogłyby rozpocząć się już w 2023 r. – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. - To szansa dla rodzin, których nie stać na kredyt, a jednocześnie których dochody pozwalają na utrzymanie takich lokali.
Mieszkania powstaną przy ul. Warszawy-Centrum.
Gminy przystępujące do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej skorzystały z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki z niego posłużą sfinansowaniu części wydatków niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej. Tym samym każda z gmin otrzymała wsparcie (na założenie/przystąpienie do spółki SIM) kwotę 3 milionów złotych. Kapitał zakładowy SIM Sudety wynosi 51 milionów złotych.
Kolejnym etapem będzie bezzwrotne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości do 10% kosztów realizacji inwestycji. Do dyspozycji gmin jest także bezzwrotny grant z Funduszu Dopłat (BGK) na budowę mieszkań, który wynosi do 35% kosztów inwestycji.
Łącznie samorządy wchodzące w skład SIM Sudety chcą wybudować blisko 900 mieszkań.

* Sala gimnastyczna na szóstkę!
Sala gimnastyczna w Szkoła Podstawowa nr 7 im. T. Kościuszki w Kłodzku doczekała się modernizacji. Zresztą nie tylko sala, bo wyremontowano także korytarz, szatnie, pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy oraz pokój nauczycieli WF.
- W sali gimnastycznej zadbano o nową podłogę sportową, wyposażenie – kosze, słupki do siatkówki, drabinki. Wymianiono stolarkę okienną i drzwiową – wskazuje burmistrz Kłodzka Michał Piszko. - Powstała nowa wentylacja, wymieniono instalację elektryczną i oprawy oświetleniowe. Naprawiono sufit, pomalowano ściany.
To nie wszystko. Zamontowane zostały również osłony grzejnikowe oraz siatka pod całą powierzchnią sufitu. W korytarzu zaś wymieniono posadzkę, instalację elektryczną, drzwi do pomieszczeń oraz drzwi wejściowych do budynku. Pomalowano ściany i sufit.
W pozostałych pomieszczeniach wybudowana została wentylacja grawitacyjna, ułożona wykładzina PCV, wymieniono instalację elektryczną oraz pomalowano ściany i sufity. Wyposażono szatnie w ławko-wieszaki, a pomieszczenie magazynowe w regały. Na zewnątrz wykonany zostanie remont schodów wejściowych od strony boiska.
Koszt inwestycji to 570 720 zł.

* Powstaje ul. Piękna
Trwa budowa ulicy Pięknej (pomiędzy ulicami Korczaka, Letnią i Wielisławską).
- W ramach inwestycji wykonane zostaną: kanalizacja deszczowa, odpływy przykrawężnikowe, chodniki, wjazdy do posesji, jezdnia – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko.
Łączna długość drogi to 0,6 km. Koszt inwestycji: 2.024.346,88 zł. Dofinansowanie z FDS wynosi: 1.392.504,32 zł

* Remont kaplicy
Trwa remont kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Dusznickiej.
W I etapie poprawiona zostanie elewacja, stolarka drzwiowa i okienna, uzupełnione zostaną witraże i wykonane zostaną nowe otwory okienne.
Zamontowany zostanie także elektroniczny dzwon i wykonane przyłącze elektryczne.

Wydania: