Dożynkowy kiermasz literacki 2021 w Bierkowicach

Autor: 
inf. MH
21DKL2021.jpg

Kolejny rok Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich wzięła udział w dożynkach gminnych, które odbyły się 29 sierpnia 2021r. w Bierkowicach. Przy naszym namiotowym stoisku odbywały się różnorodne zajęcia rodzinne oraz konkursy:
* Literackie koło fortuny z, którym zmierzyło się 84 uczestników w każdym wieku;
* Warsztaty japońskich kapeluszy z elementami dożynkowymi, które były prezentowane przez 26 uczestników;
* Warsztaty „Ziemniaczane cudaki” stworzone przez 16 dzieci;
* Gra zręcznościowa GOKI, gdzie swoje umiejętności rzucania do celu sprawdziło 127 osób w każdym wieku;
* sprzedaż książki używanej z, której uzyskano dochód w wysokości 217,00 zł i zostanie on wykorzystany na zakup niezbędnych potrzeb dla Filii nr 1 w Krosnowicach;
Niecodzienną atrakcją było „krzywe zwierciadło”, które było bez przerwy oblegane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Śmiech rozlegał się za każdym razem, kiedy ktoś spojrzał w lustro.
Akcja charytatywna Jaskierek na rzecz programu stypendialnego im. Grzegorza Ciechowskiego zakończyła się dochodem w kwocie 200,00 zł ze sprzedaży:
* książki „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk wraz z autografem Noblistki, którą zakupiła Małgorzata Pajor – dyrektor DPS w Podzamku;
* flaga narodowa w pudełku od Prezydenta RP, którą nabył Sołtys wsi Jaszkowa Górna.
Każdy uczestnik działań bibliotecznych otrzymywał nagrody lub upominki, które przekazali i ufundowali Biuro Promocji Gminy Kłodzko oraz Dyrektor Biblioteki.

Wydania: