Przekazanie nowego sprzętu ratowniczego

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
1DSC_0066.jpg
2DSC_0356 (2).jpg
3DSC_0513.jpg

1. dla OSP Szalejów Dolny
W ramach corocznej edycji powiatowego programu pod nazwą Budżet Obywatelski zgłosili się strażacy z Szalejowa Dolnego, którym został przekazany sprzęt ratunkowy o wartości 14.938,34 zł.
W trakcie symbolicznego przekazania sprzętu Powiat Kłodzki reprezentował członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego a zarazem Prezes Honorowy Zarządu Powiatowego OSP RP w Kłodzku druh Ryszard Niebieszczański oraz Jan Kalfas – dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Bezpieczeństwa i Polityki Zdrowotnej. Sprzęt odebrał m.in. wieloletni prezes OSP Szalejów Dolny Mariusz Witkowski.
Przekazany sprzęt to:
1. Detektor Drager X-AM 2500 EX,CO – 1 szt.
2. Deska lodowa – 1 szt.
3. Kombinezon ochronny TYP 5-6 C500 – 1 szt.
4. Zestaw PSP R1 (torba medyczna) – 1 szt.
Czyli w skrócie to: torba medyczna, specjalistyczna deska do ratowania życia ludzkiego na zamarzniętych zbiornikach wodnych czy detektor do wykrywania niebezpiecznego gazu.
Dziękujemy za udział w naszym Budżecie Obywatelskim i życzymy aby sprzęt spisywał się na medal i oczywiście oby jak najrzadziej był potrzebny.

2. dla OSP Bożków
Kolejny zakupiony przez Powiat Kłodzki sprzęt. W corocznej edycji powiatowego programu pod nazwą Budżet Obywatelski udział wzięli również strażacy z OSP w Bożkowie.
Łączna wartość darowizny dla naszych strażaków z Bożkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok wyniosła 14.928,00 zł.
Przekazany sprzęt to:
1. Rozpieracz kolumnowy RZ 2-1290.
2. Aparat powietrzny X-pro z maską OptiPro i butlą kompozytową 7l/300 bar, 3,2 kg.
Czyli hydrauliczny rozpieracz ciśnieniowy m.in. do uwalniania osób zakleszczonych/zablokowanych pod dużymi ciężarami oraz komplet maska plus butla od oddychania.
Symbolicznie sprzęt uzyskany w powiatowym programie przekazał strażakom na ręce prezesa OSP Bożków – Mariusza Węglarza, starosta kłodzki Maciej Awiżeń.
Na miejsce przyjechała również wójt Gminy Nowa Ruda – Adrianna Mierzejewska, która przekazała dodatkowo bon o wartości 500 zł.
Po przekazaniu wszyscy mieli okazję zwiedzić nową remizę, która zrobiła bardzo dobre wrażenie pod względem swojej wielkości i funkcjonalności.
Dziękujemy za udział w Budżecie Obywatelskim Powiatu i życzymy aby sprzęt spisywał się na medal i oczywiście oby jak najrzadziej był potrzebny.

3. dla OSP Jugów
Kolejne, tym razem już trzecie przekazanie zakupionego przez powiat kłodzki sprzętu, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021, odbyło się w Jugowie dla strażaków z OSP KSRG Jugów.
Łączna wartość przekazanego dla strażaków z Jugowa sprzętu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021rok wyniosła 14.000 zł.
Przekazany sprzęt to:
1. Zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1 szyny plus deska.
2. Defibrylator iPAD SP1.
3. Specjalne ubranie strażackie GARDA.
Czyli deska dla osób poszkodowanych w wypadkach z podejrzeniem uszkodzenia kręgosłupa. Defibrylator oczywiście do przywracania akcji serca. Ciekawe jest tutaj zakupione nowoczesne ubranie strażackie GARDA, które posiada całkowicie nie krępujący ruchów krój. W części barkowej kurtka posiada specjalne wkłady ochronne (poduszki aramidowo-powietrzne), które zmniejszają nacisk szelek noszaka oraz pozwalają na swobodny odpływ pary na boki.
W spodniach zastosowano przeciwprzepięciowy, wodoodporny wkład kevlarowo-silikonowy chroniący kolana. Sprzęt uzyskany w powiatowym programie przekazał strażakom na ręce prezesa OSP Jugów – Adama Kozioła, starosta kłodzki Maciej Awiżeń. Wójt Gminy Nowa Ruda – Adrianna Mierzejewska przekazała dodatkowo bon o wartości 500 zł. Podczas spotkania była okazja porozmawiać o bieżących problemach i potrzebach strażaków z OSP. Na zakończenie Starosta zaprosił do udziału w kolejnej przyszłorocznej edycji BO.
Dziękujemy za udział w Budżecie Obywatelskim Powiatu i życzymy, aby sprzęt spisywał się na medal i oczywiście oby jak najrzadziej był potrzebny.

Wydania: