Rekrutacja do szkół średnich rusza 17 maja br.

Autor: 
inf. R. Olecha
Uczniowie Budowlanki remontują salę lekcyjną.jpg

Tegoroczny nabór do większości szkół średnich – podobnie jak w roku ubiegłym – odbywać się będzie w formie elektronicznej z wykorzystaniem platformy Vulcan. Rekrutacja zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki rozpocznie się już 17 maja 2021 r.
Zespół Szkół Technicznych w Kłodzku postawił na sprawdzone kierunki z branży logistycznej (technik logistyk mundurowy i zwykły, technik eksploatacji portów i terminali, technik spedytor, magazynier-logistyk), branży technicznej (technik analityk, ślusarz, tapicer) oraz branży budowlanej (technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik budownictwa – profil strażacki oraz zarządzanie nieruchomościami, technik robót wykończeniowych w budownictwie, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter stolarki budowlanej, murarz-tynkarz).
Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku „Dni otwarte w ZST w Kłodzku” nie będą organizowane w tradycyjnej formie, popularna „Budowlanka” postawiła na promocję internetową – uruchomiono m.in. serwis rekrutacyjny www.rekrutacja.zst.klodzko.pl dedykowany ósmoklasistom i ich rodzicom, w którym znajdują się szczegółowe opisy kierunków oraz terminy związane z naborem. Szkoła jest również aktywna na portalach społecznościowych.
Nasze kierunki opierają się kryzysowi spowodowanemu pandemią koronawirusa – mówi wicedyrektor ds. pedagogicznych Mariusz Bieszke i przekonuje, że absolwenci „Budowlanki” nie muszą się martwić o znalezienie pracy w zawodzie, ponieważ pracodawcy, z którymi współpracuje szkoła, nieustannie poszukują i chętnie zatrudniają wykwalifikowanych pracowników z branży chemicznej, logistycznej oraz budowlanej.

Wydania: