Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
AAHodowca gekona i gitarzysta Jakub Osajda.jpg
BB22Czołówka filmu z  koncertem  uczniów kłodzkich..jpg
CC4 gitarowych gigantów polskiego jazzu_Gitariada 1999.jpg

1. Zaskakujące lekcje on line
Od ponad roku trwa zdalne nauczanie nie tylko w obowiązkowych szkołach powszechnych, ale także w obu szkołach muzycznych Ziemi Kłodzkiej. Oprócz zajęć zbiorowych on line (kształcenie słuchu, rytmika, chór, audycje muzyczne, itd.) także wszystkie zajęcia z gry na instrumencie muzycznym realizowane są przez internet. Niektóre lekcje gitrzystów mają naprawdę zaskakujący przebieg, co można zaobserwować na zdjęciach obok.

2. „Zapraszamy przed ekrany” czyli internetowych koncertów gitarowych ciąg dalszy
W dalszym ciągu koncerty gitarzystów Ziemi Kłodzkiej realizowane są wyłącznie w internecie. Niedawno uczniowie obu szkół muzycznych powiatu kłodzkiego wystąpili w koncertach pt. „Gitarowe powitanie wiosny”. Filmy z występami uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Bystrzycy Kłodzkiej zostały opublikowane w niedzielę 21 marca br. na profilu „Klasa gitary Witolda Kozakowskiego” na Facebooku. W repertuarze obu koncertów znalazło się wiele sympatycznych i nastrojowych utworów gitarowych. Oprócz uczniów Witolda Kozakowskiego, w koncercie kłodzkim wystąpili także uczniowie z klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej. Prezentacje kłodzkich solistów uzupełniły ponadto dwa zespoły kameralne: fletowo-gitarowy oraz fortepianowo-gitarowy. Zapraszamy do wysłuchania tych prezentacji w internecie. Swoim zainteresowaniem internetowymi koncertami dopingujmy młodzież, aby w czasie pandemii i podczas nauczania zdalnego, rozwijała się artystycznie równie intensywnie, co przed laty, przed pandemią. Wspierajmy młode talenty Ziemi Kłodzkiej!

3. Zamiast relacji – wspomnienia...
Od, wielu, wielu lat, w wiosennych numerach „Gazety Prowincjonalnej”, znaleźć można było zapowiedzi, lub gorące jeszcze ralacje, z kolejnych edycji Festiwalu Muzycznego „Gitariada”. Tymczasem, już drugi rok z rzędu, najstarszy kłodzki festiwal został odwołany z powodu pandemii koronawirusa i obostrzeń z tym związanych. Pozostały więc póki co tylko wspomnienia, ale i nadzieja, że sytuacja ta nie potrwa długo, i że kojące dźwięki gitary usłyszeć będzie można wkrótce w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej, Nowej Rudzie i wielu innych miejscowościach powiatu kłodzkiego. Bądźmy dobrej myśli! A dziś przypomnijmy sobie chociaż atmosferę tych dni kilkoma dawnymi afiszami „Gitariady” oraz fotografiami z konkursu gitarowego.

Wydania: