Norbert Grzegorz Kościesza

Autor: 
inf.wł.
portrero.jpg
Psy Folwark=TK (2).jpg

Autor 7 książek (4 dla młodszych oraz 3 dla dorosłego czytelnika), dziennikarz, zasłużony honorowy dawca krwi. Były funkcjonariusz policji. Służył na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Poznał dobre i złe strony munduru, ludzi gotowych poświęcić życie za innych i tych, którzy za wszelką cenę chcieli awansować. Pozwoliło mu to napisać dwie bestsellerowe publikacje, z policją w roli głównej. Człowiek o wielu ciekawych pomysłach, żądny przygód, niepokorny i niespokojny duch. Miłośnik historii, książek i parapsychologii. W wolnych chwilach kucharz i cukiernik amator. Uwielbia zwierzęta – posiada owczarka niemieckiego i dokarmia bezpańskie, wiejskie koty. W 2020 roku wygrał plebiscyt na Osobowość Roku 2019 w kategorii kultura, powiat białostocki.

Co nieco i bardzo krótko o mnie...
Pochodzę z Kudowy-Zdrój, małego, sympatycznego, uzdrowiskowego miasteczka położonego w Kotlinie Kłodzkiej. W 2005 roku przeprowadziłem się na Podlasie, tutaj dostałem się do służby w policji. Obecnie wraz z rodziną mieszkam niedaleko Białegostoku.
W 2016/18 roku wraz z kilkoma kolegami, drogą służbową staraliśmy się „usprawnić” służbę w PdOZ (tzw. „dołek”) i pokazać istniejące, realne zagrożenia, a to było nie na rękę naszym przełożonym. Komendant miejski KMP Białystok, chcąc ukrócić niewygodny temat, wykorzystał sytuację, że pisałem wówczas książki dla dzieci oraz przebywałem na zwolnieniu lekarskim po nieszczęśliwym wypadku, kiedy ratowałem dziecko, wszczął wobec mnie postępowanie, po czym zwolnił mnie ze służby. Wkrótce zwolnił kolejnych dwóch policjantów, którzy tak jak ja nie przymykali oczu na to co się dzieje w służbie... Byłem bohaterem reportażu „Czarno na białym” https://tvn24.pl/polska/czarno-na-bialym-koszmar-komendy-w-bialymstoku-ra887191-2381992
Cztery lata prowadziłem bloga – Życie męskim okiem na WP. Od stycznia 2019 r. zająłem się pisarstwem na poważnie. Zacząłem od baśni i legend dla dzieci i młodzieży (Legenda o czwartym Królu, Straszne legendy Hrabstwa Kłodzkiego i okolic, Opowieści starej puszczy, W leśnym stawie) – książki można znaleźć na mojej stronie autorskiej, a także w internecie. Kolejne powstały Psy Prewencji i Folwark komendanta. Obie publikacje znajdowały się na czołowych miejscach w rankingu najlepszych i najlepiej sprzedających się książek w 2019 r. w księgarni Tania Książka Najnowsza publikacja to Dzielnica cudów – także fabularyzowana literatura faktu. Książka opowiada o młodzieży z lat 80 i 90. Możecie zobaczyć życie mieszkańców jednego z wielu polskich miasteczek z perspektywy kogoś, kto mieszkał w jednej z robotniczych dzielnic, na której wszystko było możliwe i wszystko mogło się wydarzyć...
Zapraszam na mój profil autorski: https://www.facebook.com/NorbertKosciesza/?modal=admin_todo_tour (Norbert Grzegorz Kościesza - profil autorski, na Facebooku).

Wydania: