Kłodzki Ośrodek Kultury zaprasza

Autor: 
inf. KOK
XIX_dzien_akordeonu_plakat_.jpg

• 20.03. godz. 18.00
XIX Dzień Akordeonu – muzyczne niespodzianki
Koncert: Amalgalis Duo, Art. Acc Duo
Bilety: 29 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu, do nabycia w kasie KOK, biletyna.pl

XIX DZIEŃ AKORDEONU to impreza z wieloletnią tradycją. Pomysłodawcą i organizatorem jest nauczyciel dyplomowany prowadzący klasę akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej w Kłodzku – pani Liliana Stopka.
Akordeon jest instrumentem o zaskakujących możliwościach wykonawczych, wyróżnia się niezwykłym bogactwem brzmienia, które porównać można jedynie do takich królów instrumentów, jak fortepian, a zwłaszcza organy – ideą przewodnią jest prezentowanie słuchaczom możliwości brzmieniowych instrumentu koncertowego oraz możliwości wykonawczych muzyki tworzonej od epoki baroku po współczesność.
W tym roku na koncercie wystąpi m. in.: zespół Amalgalis Duo w składzie Ewa Grabowska Lis i Daniel Lis – absolwenci Akadami Muzycznej w Katowicach. Są to dwie osobowości tworzące harmonię, nagradzani na wielu międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych. Ich działalność artystyczna koncentruje się wokół muzyki solowej i kameralnej. Współpracują z wieloma znakomitymi artystami. W duecie na stałe koncertują od 2011 roku, występując nie tylko na muzycznych festiwalach, ale przede wszystkim na licznych koncertach kameralnych, gdzie bliski kontakt z publicznością tworzy zawsze niepowtarzalną atmosferę. W repertuarze zespołu znajdują się zarówno kompozycje barokowe, romantyczne, czy XX-wieczne, jak i utwory z elementami muzyki folkowej i rozrywkowej, a także utwory napisane specjalnie dla duetu przez takich kompozytorów jak: Krzysztof Olczak, Mikołaj Majkusiak, Maciej Zimka.
Podczas koncertu usłyszymy także duet akordeonowy: Art Acc Duo, który został założony w 2016 r. przez mgr Łukasza Nowakowskiego, obecnie doktoranta Poznańskiej Akademii Muzycznej oraz mgr Michała Cholkę. Za niespotykane brzmienie zespołu odpowiada połączenie akordeonu akustycznego z najnowszym modelem instrumentu cyfrowego. Taka kompilacja dźwięku wprowadza nową jakość dla muzyki akordeonowej.
W programie koncertu przewidziane są niespodzianki muzyczne, ale zdradzać ich przed koncertem nie będziemy.
• 26.03, godz. 17.00 – Galeria Sztuki pARTer otwarcie wystawy fotografii Grzegorza Musika pt. „Powidok do codzienny – wpadające, mijane, zapomniane”, wstęp wolny, wystawa czynna do 23.04.2021
• 27.03, godz. 19.00 – Koncert Andrzej Piaseczny Kameralnie.

Wydania: