Dworzec w Kłodzku

Autor: 
Bolesław Witowski
p01.jpg
p03.jpg
p06.jpg

List do redakcji
„Szanowni Państwo
/.../ Zrobiłem parę zdjęć naszego nowego dworca PKP, którym jestem zachwycony i te zdjęcia przesyłam do redakcji – może będą wykorzystane /.../
Co wiem o kolei kłodzkiej? Tory z Wrocławia do Kłodzka zaczęto ciągnąć w 1886 r. Za sprawą połączenia Wrocławia z Międzylesiem Kłodzko zostało podłączone do tej linii. Wybudowano dworzec Kłodzko Główne na terenie wsi Goszyce, który to teren wykupiło Miasto. Ponieważ Kłodzko Gł. było daleko od miasta pomyślano o budowie dworca w mieście.
Z powodu wojen dopiero w 1935 r. zbudowano budynek dworca, który niestety, został rozebrany w 1974 /.../ w 1981 przymierzono się do budowy ponownie, ale nie doszło do realizacji planów.
W 2019 r. zaczęto budować nowy, piękny dworzec, prace idą pełną parą /.../ koniec budowy przewidziano na koniec tego roku. Tyle wiem /.../
Wysyłam kilka zdjęć, które udało mi się zrobić w niedzielę, gdy nie było pracowników.
1– tunel wejściowy na perony, peron 2 rejon B, 2, 3 – nowe tory i nasypy pod torami, 4 – sieć trakcji elektrycznej, 5, 6 – peron pierwszy, 7 – wejście na perony, 8 – wiadomo, gdzie możemy jechać, 9 – przejście z ul. Słowackiego na promenadę nad rzeką.
/.../ mam nadzieję, że zdjęcia znajdą się w Waszym piśmie, bo naprawdę warto /.../”

Wydania: