Kolejna książka o Gorzanowie

Autor: 
Robert Duma
DSC_1100.jpg

Oddajemy w ręce Państwa publikację, która powstała w ramach naszego kolejnego projektu kulturowego. Czynimy to w roku jubileuszowym naszego stowarzyszenia. To już 20 lat naszej działalności. Tym razem w realizowanym przez Towarzystwo Miłośników Gorzanowa projekcie główną materią była przygoda teatralna. Odbyły się zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych prowadzone pod kierunkiem reżysera Michała Noconia.
Zorganizowane zostały też zajęcia artystyczne w szkolnej pracowni ceramicznej. Celem cyklu warsztatów teatralnych było utworzenie amatorskiej grupy artystycznej, która będzie prezentować się na scenie miejscowego teatru w pałacu w Gorzanowie. W czasie realizacji naszego projektu, jak też i wielu wcześniejszych zostały wykonane materiały promocyjne oraz niniejsze wydanie publikacji książkowej nawiązującej do kulturowych i teatralnych wydarzeń w Gorzanowie.
Pierwsza nasza publikacja dotyczyła Gorzanowa w latach 1945–2010 i Jubileuszu 65-lecia Szkoły w Gorzanowie. Obecnie prezentujemy małą podróż kulturową na przestrzeni ok. 300 lat z wyeksponowaniem ostatniego dziesięciolecia.
Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim lokalnym organizacjom, instytucjom, ludziom dobrej woli za dotychczasowe wsparcie i wszelką pomoc. Pasja niekończących się poszukiwań pełnych tajemnic utrwala się w osobliwym świadectwie czasu, jakim jest sztuka.
Gorzanów był kiedyś znany jako ośrodek życia kulturalnego, teatralnego, literackiego i muzycznego. Warto więc podtrzymać wcześniejsze poczynania artystyczne wpisując się tym samym w kontynuację dziedzictwa kulturowego.

Wydania: