Wyniki konkursu na zakładkę do książek

Autor: 
inf. MH
1zakladki2020.jpg

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich zorganizowała konkurs plastyczny na zakładkę do książki inspirowaną dziełem Juliusza Słowackiego „Balladyna”. Konkurs zorganizowany został z okazji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Konkurs był adresowany do każdego pokolenia Polaków. Jego celem była promocja czytelnictwa, zainteresowanie literaturą klasyczną, a także aktywizacja do pracy twórczej. Uczestnicy wykonali swoje prace techniką malowania i wyklejania, bądź łącząc obie te techniki.
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy nazwiska laureatów konkursu plastycznego na zakładkę do książki inspirowaną „Balladyną” Juliusza Słowackiego:
1 miejsce – bajeczna szkatułka: Danuta Moch z Dziennego Domu „Aktywny Senior” w Jaszkowej Górnej; 2 miejsce – „Balladyna” Juliusza Słowackiego: Anna Pniewska z Łukowa w województwie lubelskim; 3 miejsce – flaga narodowa w pudełku: Genowefa Posłuszna z Dziennego Domu „Aktywny Senior” w Jaszkowej Górnej. Pozostali uczestnicy otrzymują książkowe nagrody pocieszenia. Oceny dokonało jury w składzie: Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, Małgorzata Ostrowska – bibliotekarz, Alina Sydorko – referent kancelaryjny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Wydania: