Naprawa mostu powiatowego w Kłodzku, ul. Tadeusza Kościuszki

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
DSC_0230.jpg

W środę, 14 października br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku miało miejsce ważne spotkanie, dotyczące uszkodzonego mostu w Kłodzku, ul. T. Kościuszki. Starosta Kłodzki mając na uwadze utrudnienia w ruchu drogowym, wynikające z zamknięcia jednej jezdni na uszkodzonym moście, spotkał się ze stronami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wykonanie, w możliwie szybkim czasie, remontu mostu. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele:
Zleceniodawcy – Calor Energetyka Ciepina, głównego wykonawcy budowy sieci ciepłowniczej – Eurobud, podwykonawcy budowy ciepłociągu, architekci sporządzający orzeczenie techniczne przyczyn uszkodzenia mostu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz gospodarz spotkania Maciej Awiżeń – starosta kłodzki.
Strony po merytorycznej dyskusji ustaliły, że dołożą wszelkich starań, żeby naprawa mostu ruszyła jeszcze w tym miesiącu. Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny, problemem może być minusowa temperatura.
Należy pamiętać również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek robót na moście, jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z wykonaniem projektu budowlanego obejmującego naprawę uszkodzonego mostu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, tu deklarację złożył Starosta, że dopilnuje sprawy. Natomiast Zleceniodawca zobowiązał się do niezwłocznego zlecenia sporządzenia projektu budowlanego odbudowy mostu wraz z jego wykonaniem.
Starosta podsumował spotkanie, że liczy, że jeszcze w tym roku uda się most wyremontować.

Wydania: