Koncert pieśni chrześcijańskiej w Kłodzku

Autor: 
Łukasz Tyc
DSCN5239.jpg

W niedzielę 20 września na kłodzkim rynku odbył się koncert pieśni chrześcijańskiej zorganizowany przez lokalny Kościół Chrześcijańskiej Wspólnoty Zielonoświątkowej, który swoją siedzibę ma przy ul. Rodzinnej. Słowa wykonywanych utworów docierały do okolicznych ulic, przyciągając na miejsce zainteresowanych słuchaczy.
Podczas koncertu wystąpił zespół muzyczny grupy ewangelizacyjnej „Obozowicze”, który wykonał kilkanaście utworów z tzw. chrześcijańskiej klasyki, w tym znaną niemal na całym świecie pieśń Cudowna Boża łaska. Pomiędzy utworami członkowie zespołu zachęcali słuchaczy do poszukiwania Boga, odczytywali fragmenty ewangelii oraz przedstawiali świadectwa swojego nawrócenia. Szczególnie interesująca była historia Przemka, który opowiadał o swoim trudnym dzieciństwie i późniejszych problemach z prawem. Gdy znalazł się na życiowym „dnie”, zaczął poszukiwać ratunku, modląc się do Jezusa Chrystusa, który dokonał w jego życiu ogromnej przemiany. Kończąc swoją poruszającą historię, dziękował Bogu, że pozwolił mu znaleźć życie pełne szczęścia i pokoju. W trakcie koncertu rozdawane były bezpłatnie egzemplarze Pisma Świętego, po które przychodziły zainteresowane osoby.
Występ trwał około dwóch godzin i zakończony został utworem Jego miłość, po którym lider grupy podziękował słuchaczom za ciepłe przyjęcie. Niedzielny występ był częścią ogólnopolskiej trasy, którą grupa prowadzi od kilku lat. Celem tej inicjatywy jest propagowanie wiary w Jezusa Chrystusa oraz zachęta do czytania Pisma Świętego.

Wydania: