Dotacja na zakup nowości wydawniczych

Autor: 
inf. M. H.
cztytanie.jpg

Z tej informacji ucieszą się wszyscy miłośnicy książek – Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich udało się kolejny raz pozyskać fundusze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych.
- Pozyskaliśmy 13 462,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Wkład własny wyniesie 25 000,86 złotych. Dotacja zostanie przeznaczona na uzupełnienie księgozbioru biblioteki centralnej i jej dziewięciu filii. Czytelnicy mogą się zatem już wkrótce spodziewać najgorętszych tytułów tego roku na bibliotecznych półkach – zapowiada Mariola Huzar, dyrektor instytucji kultury.
Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 został ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 X 2015 r. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wydania: