Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
7Duet braci Damiana i Konrada Traczuków z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej..jpg
8Kadr z filmu Matweusza Judeckiego..jpg
9..jpg

* „Dla taty i mamy na gitarze gramy” czyli drugi internetowy koncert gitarowy
Klasa gitary Witolda Kozakowskiego na kanale YouTube oraz na profilu Facebooku zaprezentowała trzy koncerty uczniów z trzech szkół muzycznych: szkołę z Kłodzka i obie z Bystrzycy Kłodzkiej. Dodatkowo w koncercie uczniów kłodzkiej szkoły muzycznej zaprezentowali się także uczniowie z klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej. W koncercie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bystrzycy Kłodzkiej usłyszeliśmy: Hannę Grudzień, Karola Gwizdaka, Hannę Izbińską, Mateusza Judeckiego, Amelię Konior, Martynę Lubas, Agatę Słuję, Damiana Traczuka i Konrada Traczuka (oprócz solowych występów bracia zagrali także w duecie).
W koncercie kłodzkiej szkoły muzycznej zaprezentowali się: Weronika Bober, Maja Borcz, Marta Kustra, Cezary Petelski, Andrzej Śliwka, Lila Wyjadłowska, Wojciech Zając oraz uczniowie z klasy Agnieszki Kozakowskiej: Benedykt Milczarek (wystąpił jako solista oraz w duecie ze swoim bratem Józefem grającym na skrzypcach), Milena Łapińska, Małgorzata Łapińska, Antoni Rola, Sebastian Wachowicz oraz Magdalena Sadowska. Natomiast w trzecim filmie, złożonym z występów uczniów średniej szkoły muzycznej, wystąpili: Michał Ciamaga, Klaudia Dziasek, Marta Furtek, Jakub Osajda, Jagoda Religa i Lila Wyjadłowska. We wszystkich koncertach, dedykowanych rodzicom, uczniowie z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane utwory muzyczne – od klasyki aż do hitów muzyki rozrywkowej. Wszystkie koncerty są wciąż dostępne w internecie. Zapraszamy przed ekrany!

*Filmowe reklamówki gitarzystów
Skutkiem stanu epidemicznego w Polsce oraz przymusowego zamknięcia placówek oświatowych i pobytu uczniów na domowej kwarantannie, stały się problemy z rekrutacją nowego rocznika do szkół muzycznych powiatu kłodzkiego. Pozostał internet i pomysłowość dyrekcji oraz nauczycieli w dotarciu do potencjalnych zainteresowanych. Tymczasem do zachęcania młodszych kolegów i koleżanek do zapisów włączyli się też uczniowie. Wśród młodych gitarzystów ogłoszony został Konkurs Filmowy na najlepszy film reklamujący zapisy do nauki gry na gitarze w szkole muzycznej. Młodym gitarzystom nie brakuje pomysłowości i zapału, a ich efektowne filmy można oglądać wciąż w internecie na profilu „klasa gitary Witolda Kozakowskiego” na Facebooku. Wyróżnienia w tym konkursie zdobyli: Mateusz Judecki z Idzikowa (uczeń PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej), Weronika Bober z Dusznik-Zdroju (uczennica PSM I st. w Kłodzku), Hanna Grudzień oraz Karol Gwizdak – oboje z Bystrzycy Kłodzkiej i bystrzyckiej szoły muzycznej. Wyróżnienie specjalne otrzymali: Agata Słuja ze Szczawiny oraz rodzeństwo Milena i Mateusz Judeccy – wszyscy uczą się w PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej. Nagrodę zdobyła Lila Wyjadłowska, a Grand Prix całego konkursu – Cezary Petelski. Dwójka tych ostatnich uczniów związana jest z kłodzką szkołą muzyczną. Pierwszak Cezary Petelski przygotował wspólnie z całą rodziną pomysłowy teatrzyk – własnoręcznie przygotował postacie, które animował w filmie jego ojciec, matka Czarka ułożyła i z polotem wyrecytowała dowcipny tekst, a sam Czarek pięknie zagrał na gitarze. Ten pomysłowy film reklamowy można odnaleźć na stronie internetowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku oraz na fejsbukowym profilu placówki. Jak widać, gitarzyści potrafią niemal wszystko, nawet kręcić dobre filmy. Brawo!

*Pracowita gitarzystka Lila
Skończył się rok szkolny. Zaskakujący, „internetowy”w dużym stopniu, rok szkolny, ale nie mniej trudny i pracowity. Podobnie w szkołach muzycznych Ziemi Kłodzkiej. Lekcje on line, internetowe koncerty, konkursy, sprawdziany i audycje muzyczne – tak przez prawie ostatnie 4 miesiące przebiegało muzyczne kształcenie. Szczególnie trudny i pracowity był ten miniony rok szkolny dla kłodzczanki Lili Wyjadowskiej. Dlaczego? Bowiem uczęszczała aż do trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku, Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku oraz do Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej. Mało tego! W kłodzkiej szkole muzycznej realizowała w tym roku szkolnym dwa lata w ciągu jednego, i będąc w piątej klasie zrealizowała program dwóch klas i ukończyła – dodajmy: z wyróżnieniem! – tę podstawową szkołę muzyczną jaką jest Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku, zdobywając ocenę celującą z przedmiotu „gitara”. Brawo! Także w Szkole Muzycznej II st. w Bystrzycy Kłodzkiej, pomimo trudności z dojazdami do szkoły, uzyskała stopień bardzo dobry z gitary, kończąc tam już pierwszą klasę. Przypomnijmy, że gitarzystka Lila w ciągu zaledwie pięciu lat nauki gry na instrumencie, została laureatką kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, między innymi w Oleśnicy, Koszalinie, Legnica, Trzęsaczu k. Rewala. Ale największe sukcesy osiągnęła na konkursach gitarowych w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie przed rokiem zdobyła nagrodę Grand Prix w Ogólnopolskim Kolędowym Konkursie Gitarowym oraz na kłodzkiej „Gitariady”, podczas której w ub.r. uzyskała Nagrodę Specjalną dla najlepszego gitarzysty powiatu kłodzkiego w konkursie. W tym roku, tuż przed pandemią koronawirusa, Lila zdobyła III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Mistrz sześciu strun” w Obornikach Śląskich. Gitarzystka Lila wielokrotnie uczestniczyła w Zimowych Warsztatach Gitarowych w Dusznikach-Zdroju oraz w Letnich Warsztatach Gitarowych w Jedlinie-Zdroju zdobywając wiedzę i nowe umiejętności gry na gitarze także podczas ferii zimowych i podczas wakacji letnich. Ale Lila Wyjadłowska jest uzdolniona wszechstronnie: ma sukcesy w konkursach recytatorskich, uczestniczy w szkolnym teatrze, bierze udział z powodzeniem w konkursach wiedzy historycznej. W ubiegłym roku została doceniona przez burmistrza Kłodzka Michała Piszko, który przyznał jej stypendium artystyczne w uznaniu osiągnięć artystycznych. Życzmy Lili dalszych sukcesów muzycznych i wielu udanych koncertów!

Wydania: