NETik ma 18 lat!

Autor: 
Janusz Laska
NETik-50-tablica-na-www_tablica.jpg

Ciekawe, ile jest w Polsce i Europie szkół, które mogą pochwalić się gazetką uczniowską, ukazującą się nieprzerwanie od 2002 roku, czyli od 18 lat? Bo NETik 31 marca 2020 roku „uzyskał” pełnoletniość i na dodatek ukaże się „okrągły” 50 numer tej zacnej gazety, wydawanej w Szkole Społecznej w Kłodzku! Planowana jest wielka impreza rocznicowa – ale nie wiadomo kiedy do niej dojdzie, bo ekspansja koronawirusa unieruchomiła szkoły na kilka tygodni, a może i dłużej. Cieszymy się jednak z tej pięknej rocznicy i życzymy gazecie co najmniej „setki”!
Wszystko zaczęło się w 2002 r., kiedy to działające w naszej szkole Bractwo Flanelowej Koszuli postanowiło wydawać porządną gazetę. I udało się! W sumie wszystkie dotychczasowe kwartalniki zajmują 1754 strony, znajduje się w nich 1909 tekstów, 735 karykatur i rysunków oraz 2857 zdjęć. Do NETika pisało ponad 250 osób, a wykonane przez siebie zdjęcia w gazecie umieściło ponad 150 osób. Łączny nakład 50 numerów NETika wynosi 12 tysięcy egzemplarzy!
Ale przecież nie o liczby tutaj chodzi, lecz o ogromną ilość faktów i uczniowskich wypowiedzi, które przez osiemnaście lat w NETikach zostały zebrane. Pięćdziesiąt numerów tej gazety to prawdziwa kopalnia wiedzy o tym jak się zmieniała Szkoła Społeczna oraz jej uczniowie, jak się zmieniało Kłodzko, Polska i cały świat.

Wydania: