Akordeonowe aktualności

Autor: 
Liliana Stopka
Bartlewski i para tańcząca.jpg
lilastopka.jpg

Muzyka akordeonowa rozbrzmiewała mocno na ostatnich imprezach: Karnawałowe szaleństwa oraz przesłuchania uczniów z klasy akordeonu organizowane przez Centrum Edukacji Artystycznej.
W ramach karnawałowych szaleństw Oskar Gałęski zilustrował muzycznie ruszający powoli ze stacji a potem pędzący w szybkim tempie pociąg-Ekspres. Sygnał do odjazdu pociągu dał kierownik pociągu Bartosz Czelnik.
Przy muzyce tanga granego przez Tymka Bartlewskiego, przedefilowała przez salę para taneczna: Gabriela Kozłowska i Janek Steblewski. Kwartet akordeonowy wykonał utwór „Kukułka”z naśladowaniem odgłosów ptasich a nauczyciel Tomasz Brusiński zagrał „Lot trzmiela” Rimskiego Korsakowa i małe trzmieliki gromadnie przyfrunęły do publiczności. Tak więc zabawa była świetna i dla wykonawców i dla publiczności.
Całkiem poważnie natomiast przebiegało przesłuchanie naszych uczniów w Sycowie: Tymka Bartlewskiego i Kajetana Zwierzyńskiego. Każdy z nich wykonał 10-minutowy repertuar a oceniani byli przez 5-osobowe jury powołane przez CEA. Ich prezentacja spotkała się z wysoką oceną jurorów, z czego ogromnie się cieszymy.
Wkrótce kolejne przezentacje muzyczne w ramach V Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego w dniu 21 marca 2020.
Tego samego dnia, czyli w pierwszy dzień wiosny, odbędzie się XIX Dzień Akordeonu w sali Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Po raz pierwszy usłyszymy Amalgalis Duo – świetny muzyczny i rodzinny duet. Duet Art Acco ponownie wystąpi u nas, tym razem ze swoją nową płytą.
Serdecznie zapraszam na akordeonową ucztę dnia 21 marca o godz. 18.00.

Wydania: