Entuzjazm i chęć szczerą...

Autor: 
Danuta Chmielarz
SAM_4478.jpg

…zaprezentowały bohaterki wystawy zorganizowanej w siedzibie Bractwa Rycerskiego w Szczytnej 23. sierpnia, noszącej tytuł „Pastelowe malowanie”. Wystawa zawiera prace uczestniczek warsztatów plastycznych Uniwersytetu 3. Wieku z Kłodzka. A są to: Danuta Kościsz, Krystyna Malinowska, Ewelina Kmiećkowiak, Krystyna Tysiak, Mirosława Żmuda, Zuzanna Sitarz, Elżbieta Jaszewska, Anna Pudło, Elżbieta Karkulewska, Anna Janowicz, opiekun warsztatów plastycznych Maria Truczka-Plata i koordynator projektu Danuta Ułasiewicz.
Projekt był współfinansowany przez Gminę Miejską Kłodzko, a wystawę swoją obecnością zaszczycił wiceburmistrz Kłodzka Wiesław Tracz, który w swym wystąpieniu podkreślał, że Uniwersytet Trzeciego Wieku jest już jego chlubą i ma nadzieję, że będzie się rozrastał, mimo że jest to grupa bezsiedzibowa, przytulona do Muzeum. Oprócz autorek niezwykle ciepłych i wyjątkowych prac, na wystawę przyjechały także ich znajome i przyjaciółki. Wszystkie uśmiechnięte, pogodne, zadowolone z życia i własnych dokonań. Ktoś nawet stwierdził: „dzisiaj Kłodzko rządzi w Bractwie Rycerskim”.
I rzeczywiście, tak było. Po bardziej oficjalnej części spotkania, nastąpiły rozmowy grupowe i indywidualne. – To są panie twórcze i pomysłowe, mające wiele zapału, a na swoim koncie wiele ciekawych dokonań – usłyszałam od Krystyny Oniszczuk-Awiżeń, gdy – zaskoczona tą niespotykaną radosną energią – zapytałam ją: kim one są? Po tym spotkaniu wiem, że tak wygląda wiosna wczesną jesienią.

Wydania: