Kolejny skwer zostanie zrewitalizowany

Autor: 
inf. Daniel Jakubowski
SKWER_1.jpg
SKWER_WIDOK OD UL.jpg

W zeszłym roku zakończyła się rewitalizacja 7 kłodzkich parków i skwerów. Na tym jednak miasto nie poprzestaje. Już we wrześniu (ogłoszono przetarg na realizację) zostanie odnowiony skwer im. Weroniki Kumko (przy ul. Krakusa – znajdujący się między budynkami Starostwa Powiatowego w Kłodzku a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie).
Inwestycja jest dofinansowane ze środków zewnętrznych.
Przy projektowaniu skweru wzięto pod uwagę jego patronkę. Dlatego też tematem wiodącym jest pszczelarstwo. Pojawi się roślinność miododajna, nawierzchnia zostanie utwardzona trylinką (nawiązującą do plastrów miodu). Zresztą motywów związanych z pszczelarstwem będzie znacznie więcej.
Pojawią się także tablice informujące o Weronice Kumko, pszczelarstwie, pszczołach. Miasto zyska kolejną atrakcyjną przestrzeń. Jednak ważny jest też inny aspekt. – Pszczoły mają niesłychany wpływ na nasze życie, a w ostatnim czasie coraz częściej są zagrożone – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości o tym, że bez tych owadów nie będzie też nas.

Wydania: