Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
GRATULACJE DLA MISTRZA ŚWIATA.jpg
MANEWRY W KOPALNI.jpg
TEST Z BEZPIECZEŃSTWA.jpg

GRATULACJE DLA MISTRZA ŚWIATA
W środę, 3 kwietnia, VI Sesja Rady Gminy Nowa Ruda rozpoczęła się nietypowo, od przywitania pięciokrotnego medalisty i Mistrza Świata w biegach przełajowych. Janusz Ferenc, najszybszy na świecie sołtys i radny, został powitany przez wójt Adriannę Mierzejewską i radnych Rady Gminy Nowa Ruda po mistrzowsku, przyjmując gratulacje i słowa uznania. Janusz Ferenc zdobył tytuł mistrzowski w Biegu Cross Country na dystansie 8 km na Mistrzostwach Świata Masters w Toruniu w kategorii M65 indywidualnie i drużynowo w reprezentacji Polski oraz tytuł wicemistrzowski w biegu na 10 km. Najszybszemu sołtysowi w Polsce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
ROZPOCZĘCIE SEZONU ROWEROWEGO
Wójt Adrianna Mierzejewska zaprasza na, już przygotowaną do kolejnego sezonu, trasę rowerową we Włodowicach. Jej posprzątanie po zimie poprawi nie tylko bezpieczeństwo korzystania z trasy, ale również zapewni utrzymanie jej popularności. Od uruchomienia licznika, w listopadzie 2017 roku, z trasy skorzystały już ponad 42 tysiące rowerzystów! A wiemy, że chętnie korzystają z niego także rolkarze, którzy mogą już także korzystać z nowo wybudowanego parkingu przy włodowickim kościele.
WYDARZY SIĘ WKRÓTCE
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda zaprasza na nadchodzące wydarzenia:
4 maja – Sowiogórska Dycha, sołectwo Sokolec
5 maja – 7. Półmaraton Sowiogórski, sołectwo Sokolec
5 maja – Festiwal Balonowy, sołectwo Sokolec
11 maja – Dzień Strażaka, Wolibórz
11 maja – Koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II”, Krajanów
12 maja – Zlot klasyków – Ludwikowice Kł.
1 czerwca – Gminny Dzień Dziecka – Przygórze
Aktualne daty i terminy na www.ckg. nowaruda.pl oraz www.gmina.nowaru-da.pl
MANEWRY W KOPALNI
W piątek, 5 kwietnia br. członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Nowa Ruda brali udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie noworudzkiej kopalni. W akcję ratunkową – poszukiwania i udzielenia pomocy poszkodowanym w sztolniach – zaangażowane były także służby ratunkowe z Nowej Rudy, Kłodzka i wielu innych miejscowości Dolnego Śląska.
Wójt Adrianna Mierzejewska gratuluje wszystkim gminnym ochotnikom biorącym udział w akcji, a przede wszystkim członkom OSP z Nowej Wsi Kł., które organizowało całe przedsięwzięcie.
TRADYCYJNIE, PRZEDŚWIĄTECZNIE
W niedzielę, 7 kwietnia, odbył się coroczny Jarmark Wielkanocny. Po raz pierwszy wydarzenie zostało zorganizowane na nowej sali gimnastycznej w Bożkowie. Podczas jarmarku rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną i palmę. Wójt Adrianna Mierzejewska gratulowała laureatom i uczestnikom konkursów, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wspaniałego przedsięwzięcia.
W trakcie wystawy w Bożkowie wyróżniono palmy wykonane przez członków KGW Krajanów, KGW Jugów i KGW Bożków.
Natomiast dzień wcześniej, podczas XXII Spotkań Tradycji Wielkanocnych Powiatu Kłodzkiego, które miały miejsce w Polanicy-Zdroju, nagrodzono palmy wykonane przez KGW Bożków, KGW Czerwieńczyce, KGW Jugów i KGW Krajanów, tym samym nokautując wszystkie pozostałe koła gospodyń z pozostałych gmin powiatu kłodzkiego. Reprezentanci Gminy Nowa Ruda otrzymali także nagrody za tradycyjny stół wielkanocny. Wyróżniono KGW Wolibórz, KGW Jugów, KGW Podgórze i KGW Dzikowiec. Brawo!
GMINA DLA CZYTELNICTWA
W środę, 10 kwietnia, otwarto oficjalnie Filię Nr 2 w Jugowie Biblioteki Publicznej działającej przy CKGNR. W budynku szkoły podstawowej Gmina przygotowała nowe pomieszczenia zarówno dla potrzeb biblioteki, jak i kadry nauczycielskiej oraz uczniów. Odnowiono bowiem gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski i węzły sanitarne. Koszt remontów po stronie gminy wyniósł 126 315,60 zł. Na parterze przygotowano miejsce na bibliotekę publiczną, którą prowadzą pracownicy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda. Mogą
z niej korzystać zarówno uczniowie, jak i dorośli mieszkańcy wsi. To już trzecia nowa siedziba kolejnej z filii biblioteki w Gminie Nowa Ruda. W ciągu ostatnich lat otwarto nowe wypożyczalnie i czytelnie dla mieszkańców Woliborza i Świerków.
RUSZAJĄ PRACE REMONTOWE
We wtorek, 26 marca wójt Adrianna Mierzejewska podpisała umowę z prezesem ZPAS-u Piotrem Baranowskim na wykonanie prac remontowych w budynku tzw. byłego sądu. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Gminy Nowa Ruda. Projekt oraz roboty budowlane i teleinformatyczne wykona Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. w Przygórzu.

Wydania: