Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
Koncert przed Gitariadą.jpg
Laureaci legnickiego konkursu ze swoim nauczycielem.jpg

* Gitarowe sukcesy w Legnicy
W sobotę, 30 marca br., piątka młodych gitarzystów ze szkół muzycznych Ziemi Kłodzkiej, wystąpiła w I Dolnośląskim Konkursie na Miniaturę Muzyczną w Legnicy.
Z powodzeniem i sukcesami w konkursie udział wzięli: Małgorzata Łapińska, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku oraz Jakub Osajda z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Bystrzycy Kłodzkiej – zdobywając równoległe III miejsca. Jeszcze wyżej natomiast uplasowały się: Kornelia Zawadzka i Lila Wyjadłowska – obie z kłodzkiej szkoły muzycznej – uzyskując II miejsce, oraz Amelia Anuszek z bystrzyckiej szkoły muzycznej, która startując w najmłodszej grupie, jako pierwszoklasistka, także może pochwalić się zajęciem II miejsca. Dodać należy, że prezentacje konkursowe oceniało profesjonalne jury, w którym zasiedli między innymi Artur Lesicki oraz Marek Napiórkowski. Występujący w muzycznych zmaganiach gitarzyści zobowiązani byli do wykonania z pamięci dwóch krótkich utworów: etiudy oraz kompozycji dowolnej. Legnica okazała się szczęśliwa dla talentów gitarowych Ziemi Kłodzkiej. Tymczasem czwórka laureatów – Małgorzata Łapińska, Kornelia Zawadzka, Lila Wyjadłowska i Amelia Anuszek – przygotowuje się już do Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w ramach XXII Kłodzkiego Festiwalu Muzycznego GITARIADA, który odbędzie się w Kłodzku tuż po Wielkanocy. Trzymajmy kciuki za zdolne gitarzystki!

* Koncert „przed Gitariadą”
Tuż przed Wielkanocą, w środę 17 kwietnia br. o godz. 17 w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku. Na scenie zaprezentowali się uczniowie z klasy gitary Agnieszki Kozakowskiej i Witolda Kozakowkiego. Dodatkowo wystąpiła jeszcze pierwszaczka Agata Słuja z PSM I st. z Bystrzycy Kłodzkiej. Koncert nosił tytuł „Przed Gitariadą” i miał przypominać wszystkim o corocznym święcie muzyki gitarowej, które od ponad dwudziestu lat organizowane jest w Kłodzku i powiecie kłodzkiem, czyli o kłodzkiej „Gitariadzie”. Zresztą część występujących w KOK-u to młodzi adepci sztuki gry na gitarze, którzy zgłosili się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w ramach „Gitariady”, a są to: Małgorzata Łapińska, Lila Wyjadłowska, Kornelia Zawadzka oraz duet fletowo-gitarowy o wdzięcznej nazwie „Le – Li Duo” tworzone przez Lenę Kancelarz (uczennicę w klasie fletu Bożeny Adamskiej) oraz Lilę Wyjadłowską (uczennicę w klasie gitary Witolda Kozakowski). Trzymajmy kciuki za kłodzkie talenty gitarowe!

Wydania: