Biblioteka dla seniora...

Autor: 
MH
1dzienny.jpg

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej od grudnia 2018 roku realizuje rozrywkę i edukację dla pensjonariuszy miejscowego Dziennego Domu Seniora. Żyją w jednym budynku, co jest dla obu stron ogromnym ułatwieniem. Różnorodne zajęcia organizowane są trzy razy w tygodniu przez panią bibliotekarkę Agatę Maślanka. Seniorzy są mieszkańcami gminy wiejskiej Kłodzko i chętnie uczestniczą w zajęciach, jak widać na załączonych fotografiach.
- Na początek zapoznani zostali z biblioteką, z obowiązującym regulaminem oraz z naszym księgozbiorem. Niektóre osoby zapisały się już do biblioteki i stały się naszymi nowymi czytelnikami.
W okresie świątecznym podczas zajęć rozwiązywaliśmy quizy i testy wiedzy o przysłowiach polskich, tradycjach bożonarodzeniowych oraz o zabobonach noworocznych. Dużym powodzeniem wśród seniorów cieszą się „Rozrywkowe koło fortuny”, gry i zabawy na skojarzenia np. gra „Tempo”. Bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, które prowadzone są w sposób motywujący i aktywizujący – opowiada pani Agata.
-To właśnie z myślą o nich podpisaliśmy roczną umowę licencyjną uprawniającą do wielokrotnego publicznego wyświetlania filmów w bibliotece. Od 28 styczna uruchamiamy w tym zakresie trzy oferty, każda nieodpłatna:
*popołudnia z bajką dla dzieci w każdą środę od godziny 15.30
*projekcje filmowe z dyskusją dla seniorów w każdy czwartek od godziny 11.30 do 13.00
*piątkowe seanse filmowe dla młodzieży i dorosłych o godzinie 16.30.
Repertuar miesięczny będzie dostępny dla wszystkich w bibliotece. – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.
Zapraszamy mieszkańców Jaszkowej i okolic do skorzystania z tej oferty, bo warto!

Wydania: