Akordeonowe nowinki

Autor: 
Liliana Stopka
1kwartet z nauczycielem.jpg
2od lewej Nelek i Tymek Bartlewscy.jpg
3Zespół akordeonowy i praprawnuczka Christel Kaven.jpg

Muzyka akordeonowa zabrzmiała już na uroczystym otwarciu roku szkolnego, ponieważ 4 uczniów (Czelnik Bartosz, Dulski Szymon, Ferenz Jakub, Gałęski Oskar) wraz ze swoim nowym nauczycielem Tomaszem Brusińskim zdecydowało się na tydzień pracy, aby w ekspresowym tempie przygotować utwór i wspólnie wystąpić. Występ udany, gratuluję zaangażowania i życzę mojemu młodszemu koledze wiele satysfakcji z pracy pedagogicznej.
Kolejny akordeonowy akcent to występ Szczepana Leszczyńskiego i duetu Bartlewskich (Nelka – wiolonczela i Tymka – akordeon) podczas uroczystości pasowania na ucznia PSM. Pasowana była m.in. siostra Szczepana – Jagoda i siostra Nelka i Tymka – Madzia. Muzyczne powiązania między rodzeństwem zostały przypieczętowane.
Nowe wyzwanie to zaproszenie na XVII Międzynarodowy Festiwal im. I. Reimanna. Zaowocowało to stworzeniem zespołu. Trzy części Litanii Lauretane wykonał zespół akordeonowy w składzie: Liliana Stopka, Tomasz Brusiński, Józef Kmita, Zbigniew Ożarowski.
Przed nami udział w audycji poświęconej pamięci Ireny Sendlerowej, udział w audycjach dla uczniów szkół ogólnokształcących i w konkursie transgranicznym.
Na zdjęciach: 1-Kwartet z nauczycielem Tomaszem Brusińskim; 2-Od lewej Nelek i Tymek Bartlewscy, 3-Zespół akordeonowy z Lilianą Stopką i praprawnuczka Reimanna, Christel Kaven.

Wydania: