MUZEUM PAPIERNICTWA ZAPRASZA NA… RECITAL PROF. PIOTRA PALECZNEGO!

Autor: 
Inf. Muzeum Papiernictwa
P. Paleczny. Fot.jpg

Instytucja obchodzi w br. 50-lecie działalności. Z tej okazji we wtorek 2 października organizuje konferencję jubileuszową. W jej części artystycznej zagra sam dyrektor artystyczny Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich prof. Piotr Paleczny.
To nie lada gratka dla melomanów, gdyż ten jeden z najbardziej znanych polskich pianistów nie występuje często. Koncert odbędzie się w Teatrze Zdrojowym (Dworku Chopina), a rozpocznie się o godz. 16:00 krótkim wstępem Jana Bałchana na temat domniemanego pobytu Fryderyka Chopina w dusznickiej papierni. Utwory kompozytora znajdą się oczywiście w programie recitalu.
Wstęp wolny.
Profesor Paleczny zagra:
Poloneza A-dur op. 40 nr 1
Scherzo h-moll op. 20
Preludium h-moll op. 28 nr 6
Scherzo b-moll op. 31
Preludium Des-dur op. 28 nr 15
Scherzo cis-moll op. 39
Nokturn fis-moll op. 48 nr 2
Poloneza As-dur op. 53
Koncert zorganizowany we współpracy z Fundacją Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich.Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.  Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum Papiernictwa. Objęte zostało patronatem honorowym: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Wydania: